Vizualizace nového pavilonu urgentní medicíny v rychnovské nemocnici

vydáno 01.01.2018 12:28 | autor: Miroslav Hofmann

Makáme na novém pavilonu urgentní medicíny v rychnovské nemocnici. Díky kamarádovi Marcelovi Maršíkovi za to, jak to odpracoval. Podívejte se na reportáž a první vizualizaci pavilonu:

https://www.facebook.com/kralovehradeckykr/videos/1998612547048702/

 

A přidáváme článek Honzy Duška o novém pavilonu, který vyšel v lednovém Rychnovském zpravodaji

Aktuálně: Vizualizace nového pavilonu

Současný stav a dispoziční řešení nemocnice nevyhovuje. Pacienti se na vyšetření často musejí převážet mezi budovami, za deště nebo mrazu. Operační sály dosluhují a rozmístění jednotlivých oddělení jednoduše neodpovídá standardům moderní medicíny. Navíc chybí zdravotnický personál. To všechno by plánovaná výstavba měla změnit.

Pavilon urgentního příjmu vznikne vedle DIGIPu, na místě stávajícího parkoviště a dojde k propojení obou budov tak, aby vznikl jeden komplex. Už z pohledu na vizualici je patrné, že na střeše se počítá s heliportem. To proto, aby pacient ve vážném stavu, který přiletí vrtulníkem, se co nejrychleji dostal do výtahu, který ho odveze přímo na oeprační sál. Už se nebude muset složitě jezdit několika výtahy a bloudit po spletitých labyrintech chodeb. “Já jsem se inspiroval svými misemi v zahraničí, kde jsem viděl, jak fungují emergentí příjmy a své poznatky jsem zapracoval do našeho projektu,” říká vedoucí lékař rychnovské nemocnice Marcel Maršík, který nejvíce ovlivnil budoucí podobu nového pavilonu.

Uspořádání v provozu nového objektu:

1. PP = urgetní příjem (6 lůžek expektačních a 2 crashroom)

2. NP = JIP a ARO (8 a 6 lůžek)

3. NP = operační sály (4 sály)

4. NP = lůžkové oddělení chirurgie (25 až 30 lůžek)

5. NP = lůžkové oddělení ortopedie (25 až lůžek)

Rychnovská nemocnice, stejně jako zdravotnictví v celé republice, se potýká s nedostatkem lékařů a zdravotních sester. Některá oddělení už omezila svůj provoz. “Nový pavilon, moderní budova, špičkové prostředí, bohatý region. Věříme, že tohle všechno, i díky novému pavilonu, lékaře přiláká a přijdou s celými rodinami,” říká senátor a člen dozorčí rady nemocnice Miroslav Antl.

Kvůli výstavbě zanikne jedno parkoviště. Nová parkovací místě budou přímo v areálu. “Součástí projektu je 150 nových parkovacích míst,” říká Jana Jiráňová, vedoucí Centra průmyslových zón. Pokud vše půjde podle plánu, tak by se mělo začít stavět na přelomu příštího roku. Tedy v lednu 2019 a výstavba potrvá zhruba 24 měsíců. Náklady jsou 380 milionů korun, z toho drtivou většinu nákladů zaplatí státní dotace. Zbytek dofinancuje Královéhradecký kraj.

O rychnovské nemocnici se v posledních letech hodně mluví. Část pacientů z celého regionu nelibě nesla její zprávy loučení s náchodskou nemocnicí. Spekulovalo se o údajném zániku místního areálu a konci nemocnice na Rychnovsku. Královéhradecký kraj, který prostřednictvím Zdravotnického holdingu spravuje krajské nemocnice říká, že určitá redukce oborů bude nevyhnutelná, ale zároveň dodává, že s rychnovskou nemocnici jednoznačně počítá. Navíc připravuje vznik jedné velké  společnosti, pracovní název “Nemocnice Královéhradeckého kraje”. Jeden ekonomický subjekt by měl pozici a především finanční situaci stabilizovat. “My prostě nemocnici potřebujeme a musíme za ní bojovat. Věřím, že výstavba za 380 milionů korun, je další důkaz toho, že prostě rychnovská nemocnice má svoji budoucnost a rozhodně neskončí,” říká místostarostka Jana Drejslová.

Jan Dušek

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU