Dotaz PL: Existuje v EU a ČR právo?

vydáno 07.01.2016 17:55 | autor: Miroslav Hofmann

PARLAMENTNÍ LISTY – otázky = odpovědi:

 

Dotaz:

Čistévíno

Existuje v EU a ČR právo ?

Pane Antl! Jste právník. Mohl by jste mi vysvětlit a to z pozice vrcholného politika proč, když opií adolescenti v hospodě heilují, pak dostanou 3 roky a když imán vykládá v německu i u nás svým spoluvěrcům, že je potřebné rozšířit území islámu a to všemi prostředky, tak je to o.k.? Proč pracovníci neziskovek zcela v rozporu s tr. právem organizují ilegální přechod hranice a také je to v pořádku? Jak může Merkelová vyhlásit, že Dublin je přežitek a není nutné ho dodržovat? Proč migranti mají lidská práva a já asi žádná nemám a jsem nucen vystavovat se působení násilnické ideologie, tedy Islámu ? Je tedy nutné dodržovat zákony, nebo já ano a migranti ne, neb, jak to tedy je?

 

Odpověď:

Zdravím. Úvodem musím poznamenat, že na Vašem dotazu je mi nejsrozumitelnější (a potěšující) Váš pseudonym „Čistévíno“. Takže odpověď na stěžejní, resp. titulní, otázku: Právo v EU a v ČR musí existovat - a samozřejmě existuje. Se spravedlností už to může být (v konkrétních případech) jinak. Osobně jsem nikdy neslyšel, že by „opilí adolescenti za heilování v hospodě dostali 3 roky…“ – a určitě tomu tak není. Tři roky je totiž maximální trestní sazba u přečinu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka dle § 404 trestního zákoníku – a u mladistvých adolescentů je to polovina sazby. Pokud jde o situaci ve Spolkové republice Německo a o jejich kancléřku Merkelovou ve vztahu k imigrantům, mohu odkázat na své názory, zveřejňované průběžně v Parlamentních listech a zejména na mých webových stránkách www.miroslavantl.cz, kde problematice imigrantů věnujeme samostatný oddíl.

 

A pokud jde o imigranty, resp. uprchlíky, pobývající v České republice, vztahuje se na ně z pohledu „teritoriální příslušnosti“ český trestní zákoník. Já o žádné trestné činnosti imigrantů v ČR a kriminálním jednání českých neziskových organizacích nevím – a víte-li Vy o nějaké jejich trestné činnosti, je nutno podat trestní oznámení místně příslušnému policejnímu orgánu či státnímu zástupci (viz § 158 odst. 2 trestního řádu). V mém senátním obvodu č. 48 je jediné „uprchlické zařízení“, a to Pobytové středisko MV ČR v Kostelci nad Orlicí – a jak jsem si včera osobně ověřil při návštěvě tohoto střediska, podíl uprchlíků na tamní kriminalitě je skutečně minimální (za loňský rok 8 pachatelů vesměs „bagatelní trestné činnosti). O tom rovněž píši na svých webových stránkách.

http://www.miroslavantl.cz/z-regionu/571-na-rychnovsku-bezpecne-ji/

 

Nevím, co dalšího (konkrétního) bych Vám měl napsat. Pokud chcete odpověď od „vrcholného politika“, u mne jste na špatné adrese. Doporučuji Vám tedy obrátit se na některého z vedoucích představitelů politických stran a hnutí…

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU