Imigrační krize graduje

vydáno 14.09.2015 10:38 | autor: Redakce webu

Delegace členů Ústavně-právního výboru Senátu PČR v čele s předsedou Miroslavem Antlem navštívila minulý týden Slovenskou republiku. Jednání, která byla zaměřená na aktuální problematiku migrantů, vyústila v neplánovanou návštěvu maďarsko-rakouských hranic.

Přinášíme vyjádření pana senátora Antla a také fotografie ze situace na hranicích.

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/430-imigracni-krize-graduje

 

 

IMIGRAČNÍ INVAZE/KRIZE GRADUJE

 

Ve dnech 9. – 11. září 2015 jsem pracovně navštívil společně se zástupci Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR (ve složení: já coby předseda tohoto výboru, senátor Jiří Burian, místopředseda ÚPV - za ODS, senátor Stanislav Juránek,  místopředseda ÚPV – za KDÚ ČSL, a senátorka Emilie Třísková členka ÚPV – za ČSSD) Slovenskou republiku, kde jsme se tentokráte zaměřili na problematiku „imigrační krize“ v našich státech, potažmo v Evropské unii. Navštívili jsme Úřad cizinecké a hraniční policie Prezídia Policejního sboru SR a poté Útvar policejního zajištění pro cizince Medveďov .

S ohledem na velice znepokojivé skutečnosti jsme se ještě v noci dohodli s panem předsedou Ústavně-právního výboru Národní rady Slovenské republiky JUDr. Róbertem Madejem, Ph.D., vyjet ve dvou brzy ráno „do terénu“ - operativně se přesvědčit, jaká je situace na hraničních přechodech mezi Maďarskem a Rakouskem.

Aniž bych chtěl cokoliv komukoliv podsouvat, mohu odkázat na naše společná vyjádření pro slovenská média, kdy jsme se s panem předsedou doktorem Madejem naprosto shodli v hodnocení znepokojující migrační situace v našich zemích. Pro úplnost dodávám, že naprosto stejný názor projevili v průběhu zahraniční pracovní cesty i ostatní členové delegace ÚPV Senátu Parlamentu ČR (napříč politickými stranami) – a  stejně tak i zástupci ÚPV slovenského Parlamentu.

Tyto řádky píši (pln dojmů na základě konkrétních skutečností) hned po návratu z pracovní cesty, přesvědčen, že se situace zhoršuje každou hodinou – a Vám je předkládám jako jednu z dalších realistických informací…

Velmi jsem přemýšlel o titulku shora, když mne napadaly další  jako Invaze (vpád) „Syřanů,“ Noví Evropani obsazují starý kontinent, EU nefunguje, fakt drsné varování = lidé bděte…!, a jiné.

 

JUDr. Miroslav Antl

 

Slovenská média věnovala návštěvě velkou pozornost:

 

M. Antl a R. Madej vyzvali na dodržiavanie azylových zákonic

Politici Madej a Antl vyrazili do Rakúska, chceli vidieť utečencov

 

http://www.cas.sk/clanok/329624/azylovu-politiku-dodrziavaju-len-niektore-krajiny-preco-zapad-na-nu-kasle.html

http://spravy.pozri.sk/clanok/Politici-Madej-a-Antl-vyrazili-do-Rakuska,-chceli-vidiet-utecencov/364174

http://195.46.72.16/free/jsp3/search/view/ViewerPure_en.jsp?Document=..%2F..%2FInput_text%2Fonline%2F15%2F09%2Ftbaz9bh005760.dat.1%40Fondy&QueryText

http://www.hlavnespravy.sk/sefovia-ustavnopravnych-vyborov-vyzvali-na-dodrziavanie-azylovych-zakonov/676380

http://www.seznam.name/rss-clanek-19119855/2015-09-11/predsedovia-ustavnopravnych-vyborov-vyrazili-do-rakuska-chceli-vidiet-utecencov.html

 

 

M. Antl a R. Madej vyzvali na dodržiavanie azylových zákonov

TASR

Obaja politici vyjadrili znepokojenie nad aktuálnym vývojom situácie.

 

Maďarská polícia vpustila vo štvrtok 3. septembra 2015 v Budapešti migrantov na Východnú stanicu, kde mnohí nastúpili na vlak smerujúci do Sopronu na hraniciach s Rakúskom a čakali na ďalšie vlaky týmto smerom.

Bratislava 10. septembra (TASR) – Európska únia rezignovala v čase utečeneckej krízy na dodržiavanie imigračných zákonov. Počas dnešného stretnutia na pôde Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru SR v Bratislave (ÚHCP) na to upozornili predsedovia ústavnoprávnych výborov Senátu Českej republiky a Národnej rady SR Miroslav Antl a Robert Madej.

 

Obaja politici vyjadrili znepokojenie nad aktuálnym vývojom situácie. Považujú za neprijateľné, že do Európy prúdia státisíce imigrantov mimo platných azylových predpisov.

 

"Slovenská republika to robí, teda dodržuje azylovú politiku danú zákonmi, Česká republika to robí tiež, a preto sme veľmi nepopulárni v Európskej únii, kde sa chovajú veľmi ústretovo," vyjadril sa šéf českého ústavnoprávneho výboru Antl, ktorého súčasná situácia "veľmi znepokojuje". Vníma bezpečnostné a zdravotné riziká.

 

"Bolo vždy zásadné, aby sme vedeli, kto k nám ide, aby podstúpil azylové konanie a štát posúdil, či spĺňa podmienky. Teraz nevieme, kto nám tu chodí, sú to tisíce ľudí, niektorí bez minulosti, ktorú nikdy nezistíme a bude im vytváraná nová totožnosť," upozornil.

 

"Je pre mňa nepochopiteľné, prečo Európska únia a naši partneri zo západných krajín netrvajú na dôslednej ochrane schengenských hraníc,"doplnil svojho partnera Madej, ktorý takisto vníma riziká súčasného stavu.

 

"Hovorili sme o rizikách bezpečnostných, pretože pokiaľ neskontrolujete osoby, ktoré prechádzajú schengenskou hranicou, môže to byť riziko. Môže to byť aj riziko zdravotné, pretože keď cudzinci žiadajú o pobyt v jednotlivých členských štátoch, musia prejsť ťažkými zdravotnými prehliadkami. Dnes sa nám státisíce ľudí premávajú po EÚ, ktorých zdravotný stav nie je absolútne jasný," varoval Madej.

 

Štyria členovia českého výboru hovorili s vedúcimi predstaviteľmi ÚHCP. Antl podľa jeho slov vyjadril vďaku, že Slovensko nevpustilo začiatkom septembra vlaky s imigrantmi na územie Českej republiky. "Poďakoval som sa za to, že Slovenská republika pochopila, že keď nám tu pustí naraz osem vlakov, že by nám tým narobila množstvo problémov," uviedol.

 

Členovia českého senátneho ústavnoprávneho výboru sú na Slovensku po roku na pozvanie rovnakého výboru slovenského parlamentu. Na programe majú návštevu Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove, prijatie u ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a návštevu Krajskej prokuratúry v Bratislave. Výbory sa taktiež stretnú na spoločnom rokovaní.

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU