Na křtu knihy o Dobříkově

vydáno 19.11.2017 11:13 | autor: Miroslav Hofmann

Senátor Miroslav Antl přijal pozvání pana starosty Jiřího Svatoše a v pátek 17. listopadu přijel do Dobříkova na křest knihy o obci. „Děkuji za pozvání a děkuji všem, kteří stáli za vznikem nové publikace. Za léta, co jezdíme po akcích obcí a měst, je to určitě můj první křest knihy o obci,“ uvedl v úvodu Miroslav Antl.

Podle slov starosty Dobříkova Jiřího Svatoše kniha vznikala téměř dva roky a záměrem autorů nebylo vytvořit encyklopedii či monografii o Dobříkově, ale jakéhosi průvodce obcí s řadou pohledů do minulosti.

Během křtu se promítaly fotografie obce z minulého století, které provázel slovem PhDr. Radim Urbánek. Sál sokolského klubu byl zaplněný do poslední místa a mnozí Dobříkováci využili návštěvu Miroslava Antla k získání jeho věnování a podpisu do nové knihy. „Bylo to nesmírně příjemné setkání a jsem moc rád, že byl i čas popovídat se starostou Jirkou o dění v obci,“ dodává Miroslav Antl.

A co jsme se dozvěděli? Například to, že v obci s 500 obyvateli žije 100 dětí do 15 let (!), obec si vaří své Dobříkovské pivo podle speciální receptury. Velice dobře zde fungují promítací dny v Sokolském klubu, kde se prezentují fotografie a krátká videa místních občanů z dobříkovských akcí.

V úvodu knihy se píše: „Dobříkov a Rzy navazují na dědictví rodičů a prarodičů v pospolitosti života.“

A my z našich návštěv Dobříkova víme, že je to pravda!

 

Křest na našich fotografiích:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/646-krest-knihy-o-dobrikove

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU