Senátor Miroslav Antl navštívil Oblastní nemocnici v Rychnově nad Kněžnou

vydáno 19.01.2014 18:48 | autor: Miroslav Hofmann

Ve čtvrtek 16. ledna 2014 se senátor JUDr. Miroslav Antl společně se svým asistentem Mgr. Miroslavem Hofmannem sešli s ředitelem Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou Ing. Miroslavem Vávrou, aby se informovali o změnách, které v rychnovské nemocnici po fúzi s náchodskou nemocnicí probíhají. Společně si pak za doprovodu hlavní sestry ON Rychnov nad Kněžnou paní Jiřinou Smítalovou prohlédli celý areál nemocnice.

 

Ředitel Vávra informoval pana senátora o aktuálních úpravách, které v areálu probíhají.

„V roce 2013 proběhla demolice centrální kotelny. Každá budova má nyní svůj lokální zdroj tepla, což je ekonomicky výhodnější a stará budova kotelny zde překážela. V současné době probíhá rekonstrukce centrální sterilizace. Díky této úpravě dojde k zlepšení logistiky a tím snížení nákladů, protože se instrumentarium již nebudeme muset složitě převážet sanitkou po areálu nemocnice. Vše by mělo být hotové k 20. únoru 2014, kdy plánujeme kolaudaci,“ uvedl ředitel Vávra.

 

Jak se senátor Antl přesvědčil na vlastní oči, v areálu proběhla, a stále probíhá, řada stavebních úprav. I na nich je evidentní, že situace je z pohledu pacientů na některých odděleních neuspokojivá. Jde však o žalostný stav z minulosti, který se nové vedení nemocnice snaží napravovat za běžného nepřerušeného chodu, resp. provozu, nemocnice, což je samozřejmě ještě komplikovanější.

„Je nesmírně důležité, že jsou již zcela patrné první výsledky fúze s náchodskou nemocnicí. Pan ředitel mě navíc informoval o dalších investicích v areálu, kdy dojde postupně k výměně oken a zateplení budov, v plánu je i rekonstrukce interiéru na objektu operačních oborů. Občané i personál nemocnice vidí, že mnohdy úmyslně předkládané nepravdy o omezení provozu či dokonce uzavírání některých oddělení pouze zneklidňují občany a narušují důvěru ve vedení nemocnice. Pevně věřím, že evidentní zlepšení stavu nemocnice zejména přispěje ke zklidnění situace…“

 

A jaké jsou dosavadní ekonomické výsledky? Slovo má opět ředitel nemocnice Miroslav Vávra. „Fúzí s náchodskou nemocnicí došlo ke sjednocení základní sazby, což je pro Rychnov samozřejmě výhodné. Proběhly změny z hlediska organizace řízení, a ty už také přináší své výsledky. Hospodářský výsledek za rok 2013 ještě nemám, ale věřím, že bude pro nás i Rychnováky příjemným překvapením.“

 

Návštěva senátora Antla v rychnovské nemocnici nebyla určitě poslední, když pan senátor je ostatně s panem ředitelem Vávrou v poměrně častém osobním kontaktu.

„Slíbil jsem, že budu osud nemocnice hlídat, což i v budoucnosti hodlám dodržet. Kroky pana ředitele Vávry jako zdejší senátor i zastupitel Královéhradeckého kraje vítám a jednoznačně podporuji,“ uvedl na závěr Miroslav Antl. 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU