Jako každým rokem, tak i v pátek 31. ledna, jsme ve zcela zaplněném sále Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou ocenili nejúspěšnější sportovce Rychnovska za rok 2019. A já jsem zas dodal a předal (i své) ceny nejlepším mládežnickým týmům, jakož i starostům podporujícím sport :-) Krom vlastního ocenění nejlepších je vždy důležité veřejně slavnostně poděkovat všem, kteří sportují, sport podporují, vychovávají a starají se o (zejména malé a mladé) sportovce – a především tyto dále motivovat…
A já všem sportovcům a zainteresovaným lidem přeji úspěšný (olympijský) rok 2020 - a těším se s nimi (i s Vámi) na setkávání na sportovištích i jinde :-)
Mirek Antl
Foto: Petr Reichl a Míra Hofmann
Nejúspěšnější sportovec Rychnovska 2019 - výsledky:
KATEGORIE JEDNOTLIVCI - ŽÁCI
1. Petra Maixnerová – badminton -Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.
2. Jakub Zemánek – plavání -Sports Team Rychnov nad Kněžnou, z.s
3. Daniel Čada – badminton - Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.
4. Pavel Maňásek – badminton - Badminton Rychnov nad Kněžnou,z,s,
5. Anna Balcarová – jezdectví - JK Isabel, z.s.
KATEGORIE JEDNOTLIVCI DOROST-JUNOIR
1. Zdena Blašková - stolní tenis - SK Dobré z.s.
2. Ondřej Paleček – atletika - SK Dobruška, z.s.
3. Diana Lochmanová – jezdectví - JK Isabel, z.s.
4. Tomáš Hrubý – kuželky - SK Solnice, z.s.
5. Dominik Harnach – skiboby - SKIBOB klub Dobruška, z.s.
KATEGORIE MLÁDEŽ KOLEKTIV
1. Družstvo žákyň – Adéla Sazimová, Vendula Šichanová - stolní tenis -SK Dobré,z.s.
2. Družstvo starších žáků – nohejbal - TJ Peklo nad Zdobicí, z.s.
3. Plavecké družstvo – plavání - Sports Team Rychnov nad Kněžnou, z.s.
4. Družstvo starších žáků – volejbal - VK Sport Rychnov nad Kněžnou,z.s.
5. Družstvo minivolejbalu - Jan Moravec, Marek Suk, Ondřej Hejčl – volejbal - Volejbalový klub AUTO ŠKODA Kvasiny z.s.
KATEGORIE DOSPĚLÍ JEDNOTLIVCI
1. Tomáš Klinský - alpské lyžování - TJ Sokol Deštné v OH,z.s.
2. Pavel Čiháček – skiboby - TJ Sokol Deštné v OH, z.s.
3. Zuzana Holíková - běh na lyžích - Wikov SKI Skuhrov nad Bělou ,z.s.
4. Erik Provaznik - Motocross/Supermoto - Region racing team Kostelec n.O.
5. Stanislava Preclíková – skiboby - SKIBOB klub Dobruška, z.s.
KATEGORIE DOSPĚLÍ KOLEKTIV
1. Družstvo žen – Širučková Aneta, Blašková Zdena, Vítovcová Daniela, Ilievová Dagmar - stolní tenis - SK Dobré, z.s.
2. ŽENY A – I. liga - národní házená - TJ. Sokol Dobruška
3. Šachové družstvo Panda – šachy -Region Panda,z.s.
KATEGORIE VETERÁNI
1. Jana Smutná - orientační běh - OB Vamberk, z.s.
2. Leoš Malenovský – atletika - SK Týniště nad Orlicí, z.s.
3. Ondřej Čáp – atletika - SK Dobruška, z.s.
4. Libor Netopil - orientační běh - OB Vamberk, z.s.
5. Bohumil Flégl – skiboby - SKIBOB klub Dobruška, z.s.
KATEGORIE CVIČITEL-TRENÉR-FUNKCIONÁŘ
Anna Hepnarová - Sokol Kostelec nad Orlicí
Pavel Maňásek - Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.
Milan Nosek - TK Kvasiny,.s.
Josef Urban - TJ. Sokol Dobruška, z.s.
Josef Vašák - Fit centrum Rychnov nad Kněžnou
KATEGORIE POŘADATEL AKCE
20. ročník Memoriálu Pavla Schülera – kuželky - TJ Start Rychnov nad Kněžnou, z.s.
CENA FANOUŠKŮ
Michal Hovorka – Sport BMX – free style
CENA ČUS ZA REPREZENTACI OKRESU
Štěpánka Forejtková - ON LINE BRUSLENÍ - LUIGINO c.z.
Martin Medvedyk - sport – powerlifter - Extrifit Power Team Hradec Králové
STAROSTA
Ing. Alice Nováková - Obec Kvasiny
Ing. Petr Lžíčař - Město Dobruška
SPORTOVNÍ OSOBNOST
Luděk Kubias – cyklistika
CENA MĚSTA Rychnova nad Kněžnou
„Sportovní tým města“ - družstvo žáků U15 Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s. ve složení: Maňásek Pavel, Nyč Daniel, Čada Daniel, Muchová Justýna, Maixnerová Petra a Soukupová Natálie
„Sportovec města“ - Justýna Muchová, Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.
Pořadatelé akce: Okresní sdružení ČUS Rychnov nad Kněžnou, z.s., SPORT ACTION, město Rychnov nad Kněžnou, LIVESIGNÁL TV.
GENERÁLNÍ PARTNEŘI: Česká spořitelna
HLAVNÍ PARTNEŘI: Univerzita Karlova
Ceny pro oceněné sportovce věnovaly firmy: UNIPRINT, s.r.o. Rychnov nad Kněžnou,
PLEVA – včelí produkty Potštejn, město Rychnov nad Kněžnou, květiny Páralová Rychnov nad Kněžnou., senátor JUDr. Miroslav Antl, MEDIATE, s.r.o. Libchavy, ing. Ivana Skřítecká, AUTO ŠKODA KVASINY, Beas Lično, Potraviny Bartoš Rychnov nad Kněžnou, Tiskárna Horáček Vamberk