KDYŽ PESTRÉ PRÁZDNINY, TAK LETNÍ DĚTSKÉ TÁBORY! :-)

vydáno 08.07.2019 12:45 | autor: Miroslav Antl

A my s Mírou (jako učitelé) si chceme školní prázdniny také užít :-) A tak jsme o prodlouženém víkendu vyrazili za dětmi a jejich vedoucími na LDT v Horním Jelení a v Záhornici. 
Hasičský tábor v Záhornici podporuji a navštěvuji pravidelně každý rok. Vloni nás překvapili piráti (ne ty političtí, ale dětští J ), letos byla tématem Hawai – a já už byl připraven (sic v tričku z ČR, ale s palmami :) ). Děti jsme zastihli v tanečním rytmu jejich oblíbeného Just Dance a my jsme po zevrubné prohlídce tábora vyrazili s vedoucími Zdenkou Kinzelovou a Mírou Samkem na „Cestu za skřítky“. A tenhle zajímavý projekt rozhodně doporučujeme i jako rodinný výlet s dětmi. Cesta je asi 5 km dlouhá doslova posetá rozmanitými skřítky a trpaslíky, přičemž noví stále přibývají. Po cestě plníte zajímavé úkoly a dvouhodinová procházka vám uteče jako voda. Za organizaci tábora i nový projekt skřítků patří této partě nadšenců obrovské poděkování a uznání! Spoustu fotek i videí najdete na jejich FB "Hasiči Záhornice". Ostatně není náhodou, že trnovský okrsek SDH č. 11, byť čítá jen pět hasičských dobrovolných sborů, je nejaktivnějším v celém rychnovském okrese. 
Druhou naší zastávkou byl tábor v Rekreačním zařízení Radost v Horním Jelení. Více než 60 dětí se zde ocitlo v „Popletené říši na Radosti“, což je také celotáborová hra :-)  - a děti společnými silami rozmotávají a napravují letošní prázdninový příběh. S Michalem Cermanem a Vladislavou Maškovou, které tu nikdo neřekne jinak než ČÁRA, jsme prošli celý areál. Vždyť nikdo nezná areál lépe než Čára, vždyť tu působí 19 let - letos bohužel naposledy, neb areál změnil majitele, takže budoucnost areálu je nejistá. Snad se nezmění v ubytovnu pro dělníky na R35, to by bylo po Radosti – a smutný začátek školních prázdnin pro všechny děti, včetně těch „školkou-povinných“ :-)

Mějte radostný vstup do nového týdne! 

Mirek Antl

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU