Senát zvolil všechny 4 kandidáty na ústavní soudce navržené prezidentem

vydáno 25.04.2013 21:43 | autor: Miroslav Hofmann

 

Senátoři bez větších sporů schválili čtveřici kandidátů, kterými chce prezident Miloš Zeman doplnit Ústavní soud. V současnosti brněnskému tribulánu chybí tři soudci, letos jich odejde dalších 7. Situace by v případě nesouhlasu Senátu byla napjatá.

 

Schválenými kandidáty na ústavní soudce jsou soudkyně Nejvyššího správního soudu Milada Tomková a profesoři právnických fakult Vladimír Sládeček, Jan Filip a Jaroslav Fenyk. Prezident na schůzi Senátu řekl, že je nutné soud stabilizovat: "Ústavní soud je na pokraji kolapsu z toho prostého důvodu, že chybí tři, a v nejbližší době dokonce čtyři ústavní soudci, takže by ani potom nemohlo zasedat plénum," uvedl.

 

Vystoupení předsedy Ústavně-právního výboru Senátu PČR JUDr. Miroslava Antla na dvou tiskových konferencích týkajících se volby ústavních soudců naleznete v pravém sloupci webových stránek nebo na odkazech níže.

 

Záznam z tiskové konference senátorského klubu ČSSD před zahájením 8. Schůze Senátu

 http://www.senat.cz/informace/galerie/videogalerie/video.php?id=61

 

Tiskový briefing senátorského klubu ČSSD po schválení ústavních soudců

http://www.senat.cz/informace/galerie/videogalerie/video.php?id=63

 

zdroj: www.senat.cz

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU