BAŠAPA (ZNOVU) OVLÁDLA VALDŠTEJNSKÉ ZAHRADY – I NÁS :-)

vydáno 02.09.2018 15:14 | autor: Miroslav Hofmann

BAŠAPA, tedy dechový orchestr Základní umělecké školy Karla Malicha z Holic v Čechách se po čtyřech letech vrátil (v pozměněné sestavě) do Senátu. A byl to skvělý návrat!  V rámci senátního Kulturního léta dorazilo rekordních 46 mladých muzikantů, kteří sklidili velký potlesk a uznání zaplněné Valdštejnské zahrady Senátu Parlamentu ČR.

Orchestr, který vznikl v letech 2003 -2004, od svého počátku vede František Machač starší. Setkání s ním jsou vždy příjemná. Potkáváme se s ním na našich cestách po regionu v obou krajích, líbí se nám i způsob, jakým vede děti k hudbě.  A František se chopil dirigentské taktovky i ve čtvrtek, kdy společně s dětmi a se svými kolegy Ondřejem Lisým a Martinem Beranem nás všechny provedli snad všemi hudebními žánry. Nechyběla polka Škoda lásky, ale i filmová muzika z Pirátů z Karibiku či Hry o trůny…

Rekordní byla i účast holických při prohlídce Senátu, kdy se k početnému souboru hudebníků přidala i řada rodičů a známých.

A já jsem skvělé hudební partě holických dětí a učitelů opakovaně poděkoval za vskutku vynikající reprezentaci našeho senátního obvodu, jakož i za výchovu dětí.

A nakonec nám ani nezapršelo, takže vyšla předpověď otce a syna Machačových, že „Když hraje BaŠaPa, tak neprší!“ :-)

 A Vy mějte krásný víkend – a kdyby Vám začalo pršet, povolejte holický soubor BaŠaPa…! :-) :-) :-)

 

Fotografie v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/739-kulturni-leto-v-senatu-vystoupeni-dechoveho-orchestru-basapa-zus-holice

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU