Skvělé vystoupení ZUŠ Choceň v Senátu

vydáno 30.08.2017 18:56 | autor: Miroslav Hofmann

Kulturní léto v Senátu 2017

Kulturní léto v Senátu - významná událost, která nabízí možnost prezentace hudebních souborů a skupin v nádherných prostorách Valdštejských zahrad. Ve čtvrtek 24. srpna přijel na pozvání senátora Miroslava Antla zahrát Dechový orchestr Základní umělecké školy Choceň.

A byl to krásný zážitek pro zaplněnou Valdštějnskou zahradu, choceňskou výpravu i senátora Miroslava Antla. “Chtěl bych poděkovat početné výpravě z Chocně za vzornou reperzentaci mého senátního obvodu. Spolupráce s paní ředitelkou Filipovou, panem ředitelem Kopeckým a panem dirigentem Šantrůčkem byla vynikající. Připravili nám s dětmi krásný hodinový program, známé písničky si zazpívali i diváci a já sbíral jen samé kladné ohlasy. Rád bych upozornil a vyzdvihl i vzorné chování mladých muzikantů během celého zájezdu do Prahy!”

Výprava si během návštěvy prohlédla Valdštejnské zahrady, Valdštejnský i Kolovratský palác. Se zájmem jsme sledovali i zvučení celého prostoru. Jak jsme se dozvěděli od pana zvukaře Matouška, orchestr měl poprvé nazvučené jednotlivé nástroje, ale mladí hudebníci vše zvládli skvěle. “Oni si žádné problémy a nervozitu na rozdíl od nás nepřipouští,” komentoval vše s úsměvem dirigent František Šantrůček.

Podpořit děti ze svého města přijel i krajský radní Pardubického kraje Ladislav Valtr, který stihl s Miroslavem Antlem projednat i palčivé otázky zdravotnictví.

A na závěr mail od paní ředitelky Ivony Filipové:

Vážený pane senátore Antle a pane Hofmanne,

chtěla bych Vám za všechny zúčastněné moc poděkovat za vstřícnost a ochotu. Prožili jsme ve vaší přítomnosti krásné odpoledne. Ve čtvrtek jsme dorazili bez potíží, za fotografie moc děkujeme. Přeji vám krásný zbytek léta a do budoucna hodně zdraví a štěstí,

Ivona Filipová, ředitelka ZUŠ Choceň

A my přejeme celému souboru hodně další krásných koncertů a těšíme na viděnou třeba na nějaké akci v regionu.

 

Celý den v Praze v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/631-kulturni-leto-v-senatu-vystoupeni-dechoveho-orchestru-zus-chocen

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU