Senátor Antl přednášel na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze

vydáno 03.12.2012 16:11 | autor: Miroslav Hofmann

Dne 29. listopadu 2012 od 11.15 hodin se v místnosti R101Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze uskutečnila přednáška senátora JUDr. Miroslava Antla, předsedy Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR, na téma „Trestní právo v České republice. Toto vystoupení senátora, jehož pedagogickým působištěm je jinak Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové, kde přednáší trestní právo na katedře Sociální patologie a sociologie a katedře speciální pedagogiky, zorganizovala paní Doc. PaedDr. Vanda Hájková, Ph.D. společně se svou kolegyní z Katedry speciální pedagogiky PedF UK Praha paní Doc. PaedDr. Evou Šotolovou, Ph.D.

 

 

Ještě před začátkem svého vystoupení se senátor Miroslav Antl pozdravil s paní děkankou fakulty doc. PaedDr. Radkou Wildovou, CSc. V rámci své přednášky pan předseda senátního ÚPV JUDr. Miroslav Antl sdělil studentům své zkušenosti z trestně právní praxe, objasnil základy trestní odpovědnosti pedagogických pracovníků a skutkové podstaty nejčastěji páchaných trestných činů.

Studentky etopedie se o tuto problematiku živě zajímaly, zejména pak o trestně právní odpovědnost pedagogů a problematiku jejich odpovědnosti vůbec. Po přednášce a navazující besedě pokračoval senátor Antl v neformálně (velice příjemné a přínosné) debatě i v kanceláři vedoucí katedry s paní vedoucí doc. PhDr. Leou Květoňovou, Ph.D. a s oběma dámami docentkami.

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU