Skvělé vystoupení holického souboru BaŠaPa v Senátu

vydáno 22.08.2014 11:48 | autor: Miroslav Hofmann

V rámci Kulturního léta v Senátu vystoupili ve čtvrtek 21. srpna žáci Základní umělecké školy v Holicích. Jednalo se o členy dechového souboru BaŠaPa, kteří přijeli na pozvání senátora Miroslava Antla.

 

V Sala terrena a kouzelném prostředí Valdštejnských zahrad zněla dechovka, ale i populární melodie, které nadchly početné publikum. Poslechnout si své kamarády, děti, vnuky a vnučky přijela spousta kamarádů, rodičů a prarodičů, nechyběl ani starosta Holic Ladislav Effenberg.

Počasí, které v odpoledních hodinách zlobilo, s úsměvem komentoval dirigent souboru František Machač „Nám při koncertování nikdy neprší“.  A měl pravdu. Nad Sala terrenou vyšlo chvílemi i sluníčko, které mohlo sledovat skvělé hodinové vystoupení mladých muzikantů.

 

A jak se líbil koncert panu senátorovi Antlovi?

„Po loňském úspěšném vystoupení Black Buřiňos ze ZUŠ Týniště nad Orlicí další skvělý zážitek! Jsem opravdu nadšený z toho, co zde mladí holičtí muzikanti předvedli. Měl jsem již možnost mluvit i s ostatními diváky a nešetří chválou. Ostatně fakt, že pan kancléř umožnil přídavek ještě po 18. hodině, je známkou, že se koncert všem musel líbit.

Mé poděkování patří panu Machačovi staršímu i mladšímu za skvělou práci se sborem, jsem rád, že přijel i pan starosta Effenberg a jedno milé překvapení - opravdu jsem nečekal tolik příznivců z Holicka – kamarádi, hudebníci, rodiče i prarodiče zde vytvořili dětem v podstatě domácí prostředí. A to je dobře.“

 

Součástí návštěvy byla i prohlídka Senátu, která proběhla dokonce dvakrát.

 

Přejeme souboru BaŠaPa hodně dalších úspěchů a těšíme se na setkání, třeba již 1. září na slavnostním otevření nové budovy ZUŠ v Holicích!

 

Fotogalerie z vystoupení souboru BaŠaPa v Senátu:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/281-chocensky-soubor-basapa-v-senatu

 

A také na webu Senátu Parlamentu ČR

http://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=14854

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU