Tisková konference ke Dni bezpečnějšího internetu

vydáno 11.02.2017 13:49 | autor: Miroslav Hofmann

V úterý 7. Února 2017 se u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu v ČR uskutečnila tisková konference.  Uspořádalo ji Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s CZ.NIC a MV ČR, záštitu převzal předseda Ústavně-právního výboru Senátu PČR JUDr. Miroslav Antl.

Jeho vystoupení, a vystoupení ředitele Odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV ČR Davida Chovance, zařadila do svého vysílání Studia ČT24 také Česká televize…

Veškeré materiály k tématu tiskové konference jsou na webu  http://www.saferinternet.cz/sid-2017/725-tiskova-konference-sid-2017.html

 

Dozvíte se zde o historii Dne bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day/SID), který si připomínáme každoročně druhý den druhého týdne druhého měsíce v roce, a to již od roku 2004. Zajímavé jsou i informace o loňských iniciativách SID, do kterých se zapojilo více než 19,5 milionů účastníků z 21 000 škol a knihoven ve více než 120 zemích světa.

V České republice si Den bezpečnějšího internetu připomínáme od roku 2005 (viz např. http://www.adam.cz/clanek-2005020801-den-pro-bezpecnejsi-internet-take-v-cr.html), kdy zahájilo svoji činnost stávající Centrum bezpečnějšího internetu v ČR (projekt CzeSI, www.saferinternet.cz ) a kdy byl poprvé spuštěn celoevropský informační portál www.saferinternetday.org  (v ČR lokalizovaný www.saferinternetday.cz ).

A motto Dne bezpečnějšího internetu v roce 2017?

„Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké!“

Přidáváme také několik informací k NCBI a neziskové organizaci CZ.NIC

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je nezisková nevládní organizace, založená v roce 2007 s posláním přispívat ke zvýšení bezpečnosti užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, zvyšovat povědomí uživatelů o jejich kladech a možných nebezpečích, přispívat k osvojování etických norem v online prostředí, napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním.

NCBI koordinuje projekt SIC CZ a provozuje v jeho rámci osvětové centrum Bezpecneonline.cz a asistenční linku pomoci Pomoconline.cz.

 

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC (www.nic.cz) bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 114 členů. Hlavními činnostmi sdružení jsou provozování registru doménových jmen .CZ, zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně .CZ a osvěta v oblasti doménových jmen.

Sdružení provozuje interní bezpečnostní tým CZ.NIC-CSIRT a od roku 2011 Národní CSIRT tým České republiky – CSIRT.CZ. V roce 2013 stál CZ.NIC u vzniku bezpečnostního projektu FENIX. CZ.NIC je členem sdružení EURid spravujícího evropskou doménu EU a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další).

Sdružení CZ.NIC provozuje v rámci projektu SIC CZ horkou linku – ohlašovnu ilegálního obsahu Stoponline.cz.

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU