Diskriminace pracujících důchodců – aktuální informace

vydáno 04.01.2014 11:31 | autor: Miroslav Hofmann

Jak jsme vás před půl rokem informovali, předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR senátor JUDr. Miroslav Antl podal k Ústavnímu soudu ČR (ÚS) společně s dalšími senátory prostřednictvím advokáta pana Prof. JUDr. Aleše Gerlocha, CSc. návrh na zrušení některých ustanovení zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění účinném od 1. 1. 2013, týkající se protiústavní diskriminace pracujících důchodců. Podání bylo k ÚS doručeno dne 12.6.2013 – a je tam evidováno pod sp. zn. Pl. ÚS 31/13.

 

Dále viz článek na :

http://www.miroslavantl.cz/media/105-odstraneni-diskriminace-pracujicich-duchodcu/

 

Vzhledem k tomu, že jsme stále častěji dotazováni dotčenými spoluobčany (pracujícími důchodci), kteří jsou inkriminovanou částí zákona diskriminováni, na stav řízení u ÚS, můžeme Vás pouze informovat o tom, že jednání dosud nebylo nařízeno, když se proti tomuto návrhu svým vyjádřením ohradilo Ministerstvo práce a sociálních věcí jako účastník řízení.

Na to právní zástupce senátorů reagoval dne 20.11.2013 svou replikou, jejíž přesné znění uvádíme zde

 

Nařízení jednání před Ústavním soudem ČR neumíme nijak urychlit, a protože nemáme další aktuální informace, doporučujeme se nadále obracet na označený ÚS v Brně.

 

Děkujeme za pochopení – i za Vaši důvěru a podporu, kterou nám průběžně vyjadřujete ve svých e-mailech. 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU