OSUDOVÉ LÁSKY STANDY MOTLA :-)

vydáno 08.01.2020 12:28 | autor: Miroslav Antl

OSUDOVÉ LÁSKY STANDY MOTLA :-)

aneb ČESKÁ PŘEDPREMIÉRA cyklu České televize – na PdF UHK

Stanislav Motl v závěru minulého roku dokončil – coby scenárista a autor námětu – jedinečný dokumentární cyklus Osudové lásky. Půjde o dvanáct půlhodinových filmů (na bázi  dokumentu a dohrávaných scén s herci) na téma – málo známé či zcela neznámé intimní příběhy slavných i méně známých klasiků.

Dokumenty je však představí poněkud jinak, než jak je známe ze škol…

Namátkou jmenujme osobnosti: Anny Ondráková – první naše mezinárodní herecká hvězda, Max Schmeling – mistr světa v boxu a nejslavnější německý sportovec všech dob, Hugo Haas, slavný český herec, kterého ještě před nacistickou okupaci někteří čeští kolegové, coby „neárijce“, vyhnali z divadla,  dále autorka nezapomenutelné babičky, Božena Němcová, zuřivý reportér a velký znalec pražského nočního života Egon Erwin Kisch, autor Lišky Bystroušky a muž s neobyčejně tragickým osudem Rudolf Těsnohlídek, hudební skladatel, který kvůli inspiraci musel být permanentně zamilován Leoš Janáček, slezský bard, jehož milovaly velmi mladé ženy, takže se zřejmě proto nikdy neoženil – Petr Bezruč…a další.  

Seriál vznikl v produkci České televize Ostrava - a druhý program České televize  začne tento seriál vysílat od 26. března 2020. Režiséry jednotlivých dokumentů jsou Pavel Dražan a Michael Kaboš.

Znamená to, že po dohodě s vedením České televize Ostrava, bude projekce v Hradci Králové vpravdě unikátní.  Půjde totiž o českou předpremiéru. A Vy můžete být u toho – v rámci každoročních Pedagogických dnů, které naše Katedra sociální patologie a sociologie PdF UHK tradičně zahajuje právě přednáškou Standy Motla, letos dne 23. března 2020 od 09.30 hodin ve velké aule Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici.

Společně se Standou Motlem jsme vybrali k promítání dva senzační díly. Ten první, také s ohledem na zaměření studentů, kteří se projekce zúčastní, bude věnován spisovateli Jakubu Arbesovi. Nejenom jeho osudové lásce, kterou poznal ve vězení, ale také jeho nekonečnému boji s tehdejšími paragrafy, s nimiž na přelomu devatenáctého a dvacátého století odpovědní  redaktoři novin  zápasili. Pro zajímavost: V průběhu pěti let byl Arbes coby novinář 100krát vyšetřován, 60krát stál u soudu a 50krát byl odsouzen. Společně se Standou zmíním i rakousko-uherský „Trestní zákon o zločinech, přečinech a přestupcích“ a tehdejší proces…

Co se týče druhého filmu, jeho název zatím neprozradíme. Bude to překvapení :-)

A Vy (zatím) mějte úspěšné a zdravé dny (s překvapením či bez :-)) :-)

Váš Mirek Antl

 

Úvodní foto:

Standa mi vysvětluje svůj unikátní projekt, resp. Cyklus OSUDOVÉ LÁSKY, který připravil společně s Česká televize Ostrava. Jí děkujeme za svolení zveřejnit dva filmy v předpremiéře...!!!

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU