SKVĚLÝ STANDA MOTL, PŘEDNÁŠKA NA TÉMA LIDIC ZAUJALA

vydáno 20.11.2018 16:23 | autor: Miroslav Hofmann

V pondělí 19. listopadu se v sále dobrušského Kina 70 uskutečnila přednáška historika, spisovatele a novináře Stanislava Motla. Přijel na pozvání dlouholetého kamaráda, senátora Miroslava Antla. Téma přednášky – Lidice vybral ředitel dobrušského kina Pavel Štěpán.

„Standa je pracovně nesmírně vytížený člověk a je vždy těžké najít dva tři termíny v roce, kdy může přednášet v mém senátorském obvodu. Jsem rád, že se to povedlo i v letos," řekl v úvodu Miroslav Antl a dodal: "Při cestě do Dobrušky jsme oba pátrali v paměti a shodli se, že za dlouhé roky společných přednášek nepamatujeme, že by si někdo vybral téma Lidic." "Téma Lidic je všeobecně známé, na to nikdo nepřijde," konstatoval s obavami po příjezdu Stanislav Motl.

Ale jeho obavy byly naprosto zbytečné! Přednáškový sál Kina 70 v Dobrušce byl zaplněn do posledního místečka! Vyprávění, i téměř hodinový dokument, zaujal přítomné posluchače. Nad Standovými knížkami se pak debatovalo ještě dlouho po skončení přednášky.

Velké překvapení si pro nás, respektive Standu, připravil pán z Pardubicka, který nejenže vážil dalekou cestu, ale přivezl s sebou asi 12 Standových knih. Vlastní je ve své knihovně a Standa mu je všechny ochotně podepsal.

Milé bylo i setkání s paní Janou Flechtnerovou, která byla studentkou Miroslava Antla, když studovala obor Sociální patologie a Sociální pedagogiky na UHK a nyní již sama přednáší.

Co říci závěrem? Děkujeme Standovi za tradičně skvělý výkon, ale i řediteli kina Pavlu Štěpánovi za dobrou volbu a také bezchybnou organizaci pondělní pohodové akce.

 

Fotografie v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/778-prednaska-stanislava-motla-v-dobrusce

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... STAROSTOVÉ RYCHNOVSKA NAVŠTÍVILI SENÁT více... ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU