VIDĚLI JSTE NOVÝ DŮM PRO SENIORY V RYCHNOVĚ…?

vydáno 01.10.2018 13:50 | autor: Miroslav Antl

Mohli jste si ho prohlédnout ve čtvrtek mezi 14. a 17. hodinou. My jsme si ho s hejtmanem KHK, s ředitelem kvasinské Škodovky Jiřím Černým a s dalšími hosty na pozvání starosty města Rychnov nad Kněžnou Jana Skořepy prošli dopoledne, kdy byl dům slavnostně otevřen. Průvodkyní nám byla ředitelka Sociálních služeb města RK Hana Skořepová. A bylo na co se dívat. Chtěl jsem si tam rezervovat místo pro sebe, ale všichni se mi vysmáli. Asi už teď mají plno… :-)

Třípodlažní budova nízkokapacitního zařízení spojuje dvě stávající budovy sociálních služeb a dohromady tvoří ucelený komplex s vnitřním dvorem a klidovou zónou. Nový dům seniorům poskytne 30 lůžek s 24 hodinovou péčí, denní stacionář s kuchyní a centrální koupelnou pro imobilní občany, ale také prádelnu, provozní místnosti a nezbytné zázemí pro personál. A jak nám ještě před otevřením řekl ředitel Školní jídelny RK Tomáš Mitlehner, chloubou zařízení je i „Nerezové království“, tedy nová kuchyně. Vařit se tu bude pro klienty domova - a fungovat bude i rozvážková služba. Prohlídka potvrdila úvodní slova starosty Skořepy, že takové zařízení zřejmě nemá v kraji obdoby.

Stavělo se rok a půl, a přes určité problémy výsledek opravdu stojí za to… Jak jsem opakovaně uvedl, největší zásluhu na tom má starosta RK Skořepa, který neúnavně dojížděl do Prahy na MPSV zařizovat dotaci, jež pokryla více než polovinu nákladů. Společně jsme jednali s ministryní Michaelou Marksovou, která nám velmi pomohla – a stejně tak i přechodný ministr Petr Krčál, který ještě stačil zasáhnout na MPSV, když úředníci zastavili pravidelné platby, jež muselo přechodně platit město ze svých peněz. No, jak opakuji dokola, starosta RK Jan Skořepa je výborný neúnavný vyjednávač, který mne umí do každé věci zapojit – a společně se nám v „tandemu“ (kdy on sedí vepředu :-) ) daří zařídit mnohé. Ostatně i video na www.youtube.com/watch?v=wb0idRGcQ9o potvrzuje, že si vlastně „děkujeme vzájemně“ :-)

Jo, a nový dům služeb seniorům přivítá první klienty v lednu 2019, kdy oficiálně zahájí svůj provoz. Tak snad nám „nepřetáhne“ zaměstnance z naší nemocnice :-) To by fakt bylo kontraproduktivní!

A Vy mějte úspěšný vstup do nového týdne po (snad odpočinkovém) „svatováclavském víkendu“ :-)

Mirek Antl

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

STAROSTOVÉ RYCHNOVSKA NAVŠTÍVILI SENÁT více... ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... „BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU