POKŘTILI JSME „MOKERSKÝ RECEPTÁŘ“ = MOKŘINKA SPISOVATELKOU :-)

vydáno 29.09.2018 09:56 | autor: Miroslav Antl

Dagmar „Mokřinka“ Honsnejmanová, sympatická paní doslova překypující energií a optimismem, je duší obce Mokré - a knihovnictví (nejen) na Rychnovsku. Její nová kniha se jmenuje „MOKERSKÝ RECEPTÁŘ aneb jak jsme jedli kdysi a jak jíme dnes“ – a je dalším (v pořadí pátým) spisovatelským počinem této známé, opakovaně oceněné, knihovnice Dobrušska, resp. Rychnovska, ženy regionu (KHK) 2016, vítězky celostátní soutěže knihovnických webů, dvojnásobné knihovnice KHK, atd.

„Do Mokrého jezdíme poměrně často, letos už podruhé na křest knihy. Obecně se nám kuchařky líbí – a paní Dáša taky, tak jsme tu zas, tentokrát na křest její kuchařky :-) …“. Toto je úvodní část mé zdravice v rámci křtu její nové knihy - a dále jsem paní Dáše popřál hodně času na odpočinek, protože kdyby byli v každé ze 135 obcí mého obvodu tak aktivní, už dávno bychom se zbláznili :-)

Kniha sama je souborem receptů, posbíraných v Mokrém a okolí, a předávaných dalším pokolením v rámci regionu Podorlicka. Ač „nekuchař“, našel jsem v knize zajímavé a na přípravu nenáročné recepty, z nichž si vybere každý. Mne (svým názvem) mj. zaujaly recepty: „Opilý Izidor“, ale i „Buchta paní Tikalové aneb buchta „“blbec““ :-) (Pozn.: kvůli názvům uveřejníme článek až po 22. hodině :-)). A vím určitě, že namísto „Rychlých koblížků“ bych si radši dal „Couračku“, která by mi (snad) neutekla :-)

Najdete-li chvilku, podívejte se na webovky: http://knihovna.obecmokre.cz/, které (spolu s paní Dášou) proslavily obec Mokré. A budete-li mít cestu poblíž, určitě se stavte v útulné knihovně či v čajovně, když každé setkání s touto milou dámou potěší i rozveselí :-)

A co na závěr? Parafráze po „Fučíkovsku“: LIDÉ, ČTĚTE…! :-)

Mirek Antl

 

Odkaz na článek a fotografie na webových stránkách Mokrého

http://knihovna.obecmokre.cz/krest-mokerskeho-receptare-2792018

 

Fotografie v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/757-krest-mokerskeho-receptare

 

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU