VE SVĚTĚ NEVIDOMÝCH

vydáno 02.08.2018 17:31 | autor: Redakce webu

V sobotním parném létě jsme přijali pozvání paní Renaty Moravcové a přijeli do Dobrušky do Archlebových sadů na Putování s F. L. Věkem. Zajímavá akce, která nabízí setkání s nevidomými občany. Na různých stanovištích si každý může zkusit, jaký je svět nevidomých a jak „jednoduché“ je například nalít si sklenici vody, přečíst si nápojový lístek či najít v místnosti židli.

Hlavním naším cílem bylo ale navázání osobního kontaktu s paní Moravcovou, která je dobrušskou předsedkyní SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých). Dohodli jsme naši podporu a spolupráci a moc rád sděluji, že prvotní seznámení bylo velice zajímavé, přínosné a přitom příjemné. Budeme se tedy potkávat častěji a jsme připraveni nevidomým v mém senátním obvodu pomáhat.

A hned při prvním setkání jsme řešili konkrétní problém. Společně s Mírou Hofmannem (jako zastupitelem Rychnova n.Kn.) budeme hledat pro činnost SONS zázemí v Rychnově. Domluvena je již schůzka s panem starostou Skořepou a určitě společně najdeme řešení = prostory pro činnost SONS.

Děkujeme nejen členům SONS, ale i spoluorganizátorům z dobrušské pobočky Seniorů ČR, v čele s předsedou spolku Petrem Tojnarem, za organizaci této přínosné akce.

Zpráva o akci od Martina Fletchera na Orlickém netu:

http://www.orlicky.net/index.php?id_zpravy=13684298901533057002

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... „BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?! více... DĚTSKÁ PÉČE V NAŠÍ NEMOCNICI ZŮSTANE ZACHOVÁNA… více... SITUACE V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI SE MUSÍ ŘEŠIT IHNED…!!! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU