KOPEČEK 2018, aneb ŠEL/JEL DĚDEČEK NA KOPEČEK :-)

vydáno 15.07.2018 09:31 | autor: Miroslav Antl

Asi všichni znáte básničku pro předškoláky, která začíná: „Šel dědeček na kopeček, muzika mu hrála…“. My jsme na Kopeček sice přijeli, ale muzika hrála i nám – a byl to dixielandový "MiFo band" :-)

Na Kopečku v Bartošovicích v Orlických horách se totiž konal každoroční Den otevřených dveří v chráněných dílnách Sdružení Neratov, nad nímž již pravidelně přebírám záštitu, neb máme rádi manžele Romanu a Vláďu Bukáčkovy – a jejich přínosné, záslužné a obdivuhodné práce si vážíme. V průběžně upravovaném objektu bývalého statku sídlí čtyři řemeslné chráněné dílny (keramická, košíkářská, tkalcovská a šicí), které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením. Tyto dílny a jejich výrobky si mohly stovky návštěvníků prohlédnout a příp. nakoupit jejich výrobky. Další informace o neratovském sdružení najdete na jejich webu: www.kopecek.neratov.cz.

I my jsme tam pojedli, ochutnali výborné hořké pivo nového Pivovaru Neratov a „okoštovali“ vínka polešovického Vinařství Soják (www.vinosojak.cz) – a hlavně výborně popovídali. A tradičně již si poslechli krásné písničky v podání naší oblíbené bluegrass-country skupiny CK Band Choceň. Atraktivní kulturní program sice trval až do noci, ale my jsme museli odjet na další akci. Ale fakt SUPER-ODPOLEDNE = DĚKUJEME…!

Jo, a abych se vrátil na začátek, tedy na KOPEČEK, pro pobavení Vám ještě připomínám další verzi známé básničky z úvodu, a to v podání Lízy Simpsonové a její kamarádky:  

https://www.youtube.com/watch?v=Y9Xr-PqZmIE

To už moc pro (před)školáky není, ale ti mají prázdniny, takže určitě odpočívají od školních povinností i od namáhavého „surfování“ po sociálních sítí (a namísto toho sportují apod.). Mějte veselé červencové dny!

Fotografie z naší fotogalerie:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/716-den-otevrenych-dveri-na-kopecku-2018

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... „BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?! více... DĚTSKÁ PÉČE V NAŠÍ NEMOCNICI ZŮSTANE ZACHOVÁNA… více... SITUACE V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI SE MUSÍ ŘEŠIT IHNED…!!! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU