NEZAPOMENUTELNÁ ZAPOMENUTÁ BITVA

vydáno 10.06.2018 09:00 | autor: Miroslav Hofmann

ŽE TO NENÍ MOŽNÉ…? Ale je. Už desítky let si občané Horních Ředic co pět let připomínají bitvu mezi rakouskými a pruskými vojsky v rámci tzv. sedmileté války.

Tak tomu bylo i tentokrát – a „my jsme byli u toho“ :-)

U křížku položil starosta obce Ing. Jiří Kosel slavnostní kytici jako vzpomínku na „zapomenutou bitvu“ a připomněl událost roku 1758. Po starostovi jsme k přítomným promluvili s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.  Poděkoval jsem organizátorům za skvělou akci a dodržování tradice, která ze „zapomenuté bitvy“ učinila nezapomenutelnou. Přítomným „bojovníkům“ i jejich doprovodu popřál co nejmíň padlých při dvoudenních oslavách a žádné ztráty na životech a zdraví :-)

Poté se u fotbalového stadionu uskutečnila bitevní ukázka „Boje o ředickou hráz“, jíž se zúčastnilo na sto účinkujících „vojáků“ nejen z ČR, ale i z Polska a Slovenské republiky.

 

Fotografie v naší fotogalerii

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/705-nezapomenutelna-zapomenuta-bitva

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... „BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?! více... DĚTSKÁ PÉČE V NAŠÍ NEMOCNICI ZŮSTANE ZACHOVÁNA… více... SITUACE V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI SE MUSÍ ŘEŠIT IHNED…!!! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU