Na MS ve stolním tenisu hráčů s mentálním postižením

vydáno 28.10.2017 18:17 | autor: Miroslav Hofmann

V pátek 27. října se senátor Miroslav Antl zúčastnil závěrečných bojů a slavnostního vyhlášení MS ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením. Mistrovství se hrálo od 22. do 27. října ve sportovní hale v Hradci Králové – Třebši a jednalo se o premiérový světový turnaj v naší republice! Poprvé se soutěžilo ve třech kategoriích rozlišených typem mentálního postižení. Kromě tradiční kategorie hráčů s intelektovým znevýhodněním měli své kategorie také hráči s Downovým syndromem a autismem.

Mezi 65 účastníky ze 14 zemí čtyř kontinentů se nejvíce dařilo hráčkám a hráčům z Francie a Honkongu, kteří ovládli většinu kategorií.

„Děkuji kamarádovi a jednomu z hlavních organizátorů mistrovství Pavlu Svobodovi za pozvání. Byl jsem zde již před třemi roky na mistrovství Evropy a vždy mě nadchne pozitivní atmosféra, která zde panuje. U lidí s mentálním postižením máte jednu jistotu, neumí se přetvařovat. Jejich radost je upřímná a bezprostřední – a vyvrcholila při závěrečném dni mistrovství. Jsem fakt rád, že jsem mohl být aspoň na finálových utkáních. Snaha, nasazení a výkony sportovců je obdivuhodně. A je nutno si uvědomit, že velkou zásluhu na tom mají trenéři, rodiče aj.  Rád bych také poděkoval všem organizátorům, rozhodčím a dalším obětavým lidem, protože se pořadatelství této nepochybně náročné akce zhostili opravdu na výbornou,“ hodnotil turnaj Miroslav Antl.

Turnaj pořádal sportovní klub SK INTEGRA Hradec Králové pověřený Českým svazem mentálně postižených sportovců (ČSMPS) a mezinárodní federací The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS).

Výsledky a další informace o MS na http://www.inastt2017.cz

A snad jen poznámka na závěr. Své zastoupení na MS měl i jeho senátorský obvod, když mezi rozhodčími nechyběl dlouholetý trenér, hráč i rozhodčí v jedné osobě Josef Jakubec z Voděrad.

Fotografie z naší fotogalerie:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/642-ms-ve-stolnim-tenisu-hracu-s-mentalnim-postizenim

KOMENTÁŘE

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... „BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?! více... DĚTSKÁ PÉČE V NAŠÍ NEMOCNICI ZŮSTANE ZACHOVÁNA… více... SITUACE V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI SE MUSÍ ŘEŠIT IHNED…!!! více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU