Návštěva „africké“ Mateřské školky Holubova v Holicích

vydáno 25.09.2017 08:53 | autor: Miroslav Hofmann

V pátek 22. září jsme navštívili Mateřskou školu Holubova v Holicích. Nebyla to náhoda, paní ředitelku Chotěnovskou jsme s dětmi viděli při vystoupení v rámci oslav založení DTJ Holice v letos v květnu.

Školka během posledních tří let zcela změnila svoji koncepci a proměnila se v „africkou“ školku. A je to vidět od první chvíle, kdy jsme vstoupili do areálu školky. Fasáda budovy i interiér školky je bohatě zdobený africkými motivy. Jednotlivé třídy si vybrali své názvy podle oblíbených zvířat, a tak zde najdete třídu Hrošíků, Krokodýlů, Želviček nebo Slůňat. „Celkem naši školku navštěvuje 174 dětí, v Holicích máme 5 tříd a další dvě na odloučených pracovištích v Základní škole Holubova a ve Velinách,“ vypráví nám při prohlídce školky paní ředitelka Chotěnovská.

„Myslím, že myšlenka „africké školky“ je skvělý nápad. Školka se navíc nachází hned vedle Afrického muzea dr. Emila Holuba a tak vše do sebe pěkně zapadá. Jelikož partnerem holické školky je Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem a já jsem členem Správní rady, domluvili jsme si i na další spolupráci v rámci ZOO,“ uvedl Miroslav Antl.

Před týdnem jsme navštívili ZŠ Trivium v Dobřanech, nyní MŠ Holubovu v Holicích. Z obou návštěv máme fakt dobrý pocit. Je skvělé vidět učitele, které učení baví a neustále vymýšlí, jak dětem pobyt ve škole či školce udělat zajímavějším…

Naše fotky ze školky:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/639-navsteva-africke-materske-skolky-holubova-v-holicich

 

KOMENTÁŘE

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy


Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU