Rekonstrukce dokončena! Slavnostní otevření rychnovské průmyslovky

vydáno 16.09.2017 07:50 | autor: Miroslav Hofmann

Ve čtvrtek 14. 9. 2017 slavnostně otevřena zmodernizovaná část rychnovské průmyslovky.  V rámci podpory rozvoje průmyslové zóny Solnice – Kvasiny tu stát a kraj do odborného vzdělání investoval téměř 80 milionů. Jde o první dokončený projekt realizovaný v rámci rozšíření zóny.

„Jsem rád, když se investuje do škol, které mají smysl, a jejíž absolventi najdou dobré uplatnění na trhu práce,“ řekl při slavnostním otevření senátor Miroslav Antl.

Roční přestavba spočívala zejména v rekonstrukci budovy dílen, která byla zateplena, byla zde vyměněna okna, dveře, vrata, podlahy a provedly se kompletní nové rozvody inženýrských sítí. 

„Pro nás je nejpodstatnější, že více než 30 miliónů bylo investováno do špičkových technologií.  Žáci tak mají k dispozici nové soustruhy, lisy, frézy, vrtačky, brusky, kovářskou výheň i objekt nové motorové brzdy včetně technologií,“ řekla ředitelka Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou Mgr. Bc. Dana Havranová, MBA.

Dodejme, že toto není poslední investice. Již příští rok začne druhá etapa modernizace a tou je  rekonstrukce Centra odborné přípravy Na Jamách, jejíž náklady dosáhnou 70 milionů Kč.

Po slavnostním otevření průmyslovky pozval Miroslav Antl hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána do senátorské regionální kanceláře v Rychnově nad Kněžnou, kde spolu diskutovali zejména otázky dalšího rozvoje průmyslové zóny Solnice –Kvasiny.

Fotografie z naší fotogalerie:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/635-otevreni-prumyslovky-v-rychnove

Reportáž:

 

KOMENTÁŘE

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy


Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU