Oslavy 140 let SDH Horní Roveň

vydáno 04.06.2017 11:20 | autor: Miroslav Hofmann

Ani ne po roce jsme se vrátili do Dolní Rovně. Tentokrát nikoliv do Komárova, kde jsme vloni sledovali závody v požárním útoku, ale do Horní Rovně, kde v sobotu probíhaly oslavy 140 let založení sboru dobrovolných hasičů.

Dolní Roveň má téměř 2000 obyvatel a vznikla spojením Dolní Rovně, Horní Rovně, Litětin a Komárova a na délku měří přes 8 kilometrů. Raritou obce je, že každá část má svůj vlastní sbor dobrovolných hasičů. A jak nám potvrdili místní hasiči, mezi jednotlivými sbory panuje zdravá rivalita. Sobotní oslavy však proběhly v přátelském duchu s průvodem, ukázkami požárního sportu, zásahu koňské stříkačky a společnou zábavou až do pozdních večerních hodin.

Miroslav Antl si nejprve prohlédl hasičskou zbrojnici s muzeem, na hřišti pak výstavu historické techniky a zázemí areálu, které neustále místní hasiči vylepšují. Ve své zdravici vyzdvihl zejména práci s mládeží, která je zde na výborné úrovni, což bylo vidět i v odpoledních ukázkách požárního sportu.

Díky za pohodové odpoledne v Rovni a těšíme se na další setkání, a to v jakékoliv její části :-)

Podívejte se na fotografie v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/592-oslavy-140-let-sdh-horni-roven

 

KOMENTÁŘE

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy


Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU