Oslavy 130 založení SDH v Dobřanech

vydáno 08.05.2017 18:57 | autor: Vojtěch Bartoš

První květnový víkend jsme prožili mezi dobrovolnými hasiči. Sobotní cesta Antlonem nás zavedla do Dobřan, malebné vesničky v Orlických horách, kde žije asi 140 obyvatel. Místní hasiči zde slavili 130 let od svého vzniku, a tak se dopoledne soutěžilo a v odpoledních a večerních hodinách slavilo. Přijely sbory z okolních vesnic 14. a 15. okrsku i kamarádi z Dobřan na Plzeňsku. Své umění předvedli hasiči z Opočna se svojí Parničkou roku výroby 1910, vrcholem oslav pak bylo svěcení nového praporu sboru.

„V Dobřanech jsem byl v roce 2011 a společně jsme tehdy u kostela zasadili lípu přátelství, takže jsem se byl nejdříve podívat, jak se lípě daří,“ vzpomíná Miroslav Antl a dodává. „Také jsme se podívali k místní základní škole, která je po právu chloubou obce. Za panem ředitelem Grulichem a jeho žáky se chystáme na „Běh s Emilem“ ještě do prázdnin.“

V Dobřanech jsme strávili krásné odpoledne a děkujeme pánům starostům Michalu (starosta obce) a Davidu (starosta SDH) Moravcovi za pozvání.

V obci to žije, působí zde přes 50 dobrovolných hasičů, ale také padesátka Sokolů a školu navštěvuje 170 dětí z celého okolí! Jak nám sdělil pan místostarosta Jan Moc, který se sem přistěhoval asi před 15 lety: „Na tom názvu obce Dobřany něco bude, tady se totiž opravdu dobře žije!“ A my mu dáváme za pravdu.

Naše návštěva ve fotografiích:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/584-oslavy-130-led-sdh-dobrany

 

 

 

 

KOMENTÁŘE

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy


Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU