UŽ JSTE NĚKDY VIDĚLI PIVOVARSKÝ KŘÍŽ…?

vydáno 27.07.2020 18:52 | autor: Miroslav Antl

My dnes (na svátek Anny) poprvé v životě – a to v Rokytnici v Orlických horách v rámci každoroční Annenské pouti. Tradiční akce, kterou navštěvujeme řadu let, vždy s milým setkáním se starostou Petrem Hudouskem a mnohými známými, kteří sem jezdí z širokého okolí. A tak tomu bylo i letos, bohužel však bez oblíbených Horalských her. Ale zato se součástí pouťových oslav stalo vysvěcení Pivovarského kříže, umístěného za zámek, kde dříve stával Zámecký pivovar. Do výroby a vystavení kříže se pustila parta místních nadšenců „Křížovníků“ (v sestavě: Pavel Kaška, Luděk Divíšek, Zdeněk Doležal, Daniel Januš, Josef Januš, Antonín Jirout, Milan Kminiak, Jan Kminiak, František Koďousek, Blanka Proksová (ak. malířka a sochařka), Miroslav Saligr a Zdeněk Štěpánek) - a jim také patří i náš obdiv a velký dík…! 

Takže shrnuto: super-akce, kterou jsme nemohli vynechat – a je třeba ji podpořit, když „Křížovníci“ mají další velké plány s obohacením rokytnické historie.

Vám přejeme spoustu pohodových a přínosných akcí – a užijte si ve zdraví parné letní dny :-)

Mirek Antl

 

Více fotografií v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/1056-anneska-pout-v-rokytnici-v-orlickych-horach

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU