MEZI KOSTELECKÝMI HASIČI

vydáno 08.02.2020 15:07 | autor: Miroslav Antl

Na den přesně po dvou měsících jsme se vrátili mezi kostelecké dobrovolné hasiče. Zatímco 7. prosince slavil sbor otevření zrekonstruované hasičské zbrojnice, včera na výroční valné hromadě hodnotili uplynulý rok – a zvolili (staro)nové vedení Hasiči Kostelec nad Orlicí . Ve své „senátorské děkovačce“ jsem ocenil jejich (po všech stránkách) úspěšný loňský rok, náročnou dostavbu hasičárny (1700 odpracovaných brigádnických hodin), poděkoval za výchovu malých hasičů a popřál jim více času na rodinu – a na „výrobu“ dalších malých „hasičátek“ :-) Ostatně i Honza Vodička nás informoval o výborné práci s mladými hasiči a prvních medailových úspěších na soutěžích. Velitel výjezdové jednotky Tomáš Sršeň připomněl 110 loňských zásahů (16 x u požárů a 42 x u dopravních nehod) - a hlavně 35 zachráněných životů..!!! Sympatické byly i zdravice zástupců dalších SDH, potěšila mne i informace SDH Peklo, kde vzniká oddíl malých hasičů (asi „čertíků“ :-)).

Pak už jsme v kamarádské atmosféře povídali s mladšími i dříve narozenými členy sboru - a už teď se těšíme na vždy příjemná setkávání v „terénu“.

I Vám přeji krásný únorový víkend :-)

Mirek Antl

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU