Ústavní žaloba na prezidenta Zemana. Jak bude hlasovat váš senátor?

vydáno 17.02.2019 12:49 | autor: Redakce webu

Tak zní titulek článku, který v pátek 15. února zveřejnil webový portál www.irozhlas.cz

 

Ústavní žaloba na prezidenta Zemana. Jak bude hlasovat váš senátor?

Pouze devět senátorů chce nebo zvažuje hlasovat pro podání ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy. Vyplynulo to z ankety Radiožurnálu. Sedmnáct členů horní komory by pro ni naopak nehlasovalo. A polovina všech senátorů nemá jasno. Rozhodnout se chtějí až podle znění návrhu, který připravuje Klub pro liberální demokracii. Impulzem pro sepsání žaloby bylo údajné ovlivňování soudců ze strany Hradu.

 Ochrana Ústavy, potřeba nemlčet, ale také hloupost nebo snaha se zviditelnit. Všechny tyto výrazy senátoři uvádějí v souvislosti s možnou ústavní žalobou na prezidenta. Nejčastěji od nich ale zaznívá, že nejdřív potřebují vidět samotný návrh.

To je i případ předsedy ústavně právního výboru Senátu Miroslava Antla za ČSSD: „Já jsem právník a potřebuju přečíst to, co je kladeno za vinu. Sám jsem napsal stovky obžalob, a kdybych vycházel jenom z toho, že se mi někdo nelíbí, tak jsem jich napsal tisíce. Měli bychom se tím opravdu důkladně zabývat, fakt rozum, a nejen nenávist, anebo naopak láska k prezidentovi,“ řekl Antl.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zeman-zaloba-anketa-senat_1902150602_pek?fbclid=IwAR2zrR3lybo0RxlkEcbrojuP5S9Ib2UeviD1Rc1uVOuobEd_i68S84YZHN0

V Českém rozhlase Plus odpovídal Miroslav Antl i na další dotazy ohledně ústavní žaloby na prezidenta. Desetiminutový rozhovor si můžete poslechnout na Facebookovém profilu:

https://www.facebook.com/miroslavantl/videos/2060213277366555/

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU