ZÁMĚR AKCE SPLNĚN = ZÁMĚR VLÁDY SE ZMĚNÍ :-)

vydáno 25.11.2018 16:01 | autor: Miroslav Antl

Jak jsem slíbil, vracím se aspoň stručně k naší („ústavně-právní a soudní“) konferenci o připravované rekodifikace civilního procesu. Mám to jednoduché, když ve včerejší MF DNES vyšel článek, plně vystihující průběh akce a zásadní názory předních expertů na předložený věcný záměr vlády:

zpravy.idnes.cz/soudy-predpis-obcansko-pravni-spory-rizeni-ministerstvo-spravedlnosti-1qk-/domaci.aspx?c=A181124_093615_domaci_lre

Potvrdilo se, že se nový zásadní předpis vydal špatným směrem, který by nebyl funkční, resp. životaschopný. Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek slíbil, že předlohu přizpůsobí názorům odborníků z praxe a legislativní komisi doplní o některé z nich. Takže zásadní záměr konference byl splněn, když záměr vlády se dočká změn. :-) Pokud by Vás zajímala naše osmiminutová tisková konference, najdete ji tady: www.senat.cz/informace/galerie/videogalerie/video.php?id=470. Aniž bychom se s místopředsedou Nejvyššího soudu Romanem Fialou, domlouvali, každý z nás zvládl svou část za 4 minuty :-)

Přeji Vám všem úspěšný (poslední) listopadový týden!

Mirek Antl

 

Titulní foto: Konference "proběhla" v nejkrásnějším Hlavním (rytířském) sále Valdštejnského paláce Senátu. Důstojná akce v důstojném prostředí. Po mém úvodním projevu postupně vystoupili předseda Nejvyššího soudu ČR Prof. Pavel Šámal, poté ministr spravedlnosti Jan Kněžínek, předseda poslaneckého ÚPV Marek Benda - a na závěr úvodu promluvil spoluorganizátor mpř. NS ČR Roman Fiala.

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU