Velmi ZVLÁŠTNÍ ŠKOLA DOBŘANY TRIVIUM navštívila Senát

vydáno 14.09.2018 13:50 | autor: Miroslav Antl

Školu v Orlických horách, kterou pravidelně navštěvujeme, doslova milují rodiče dětí, které do ní chodí, ale i učitelé – a samozřejmě i žáci, kterým já říkám „BĚŽÁCI“, protože každý den za jakéhokoliv počasí po „Rozcvičce Emila Zátopka“ společně „s ním“ uběhnou jeden kilometr. Je to neuvěřitelné, jak škola žije tímto neuvěřitelným běžeckým fenoménem všech dob. A komunikují na dálku s paní Danou Zátopkovou, které touto aktivitou dělají velkou radost. Ostatně to už Vy, „pravidelní návštěvníci“, víte z našich stránek (viz loňskou zářiovou reportáž „KDYŽ NEMŮŽEŠ, TAK PŘIDEJ!). Tahle škola fakt není jen „základní“, ale VELMI ZVLÁŠTNÍ (v tom nejlepším smyslu…).

Hodinu před zahájením výstavy se u mne v kanceláři v Kolovratském paláci sešli zástupci vedení Českého klubu olympioniků veslař Pavel Svojanovský, kanoista Jirka Čtvrtečka (jehož otec býval ředitelem dobřanské školy :-)), olympijský vítěz cyklista Jura Daler – nejlepší TV sportovní komentátor a expert Štěpán Škorpil (mj. československý reprezentant v desetiboji a basketbalista). Já jsem v úvodním vystoupení představil ZŠ Dobřany Trivium mj. jako skutečně „ZVLÁŠTNÍ ŠKOLU“, která doslova bere, resp. přebírá, žáky z širokého okolí a má výbornou atmosféru v neobvykle kamarádském vztahu mezi učiteli a žáky, kde všichni pravidelně sportují atd. Vyřídil jsem všem přítomným velkou omluvu a spoustu pozdravů od Dany Zátopkové, s níž jsem mluvil odpoledne před výstavou. Poté převzal „řečnickou“ iniciativu právě Štěpán Škorpil, který postupně vyzval přítomné olympioniky k osobním veselým historkám o Emilu Zátopkovi, když jinak žáci i učitelé dobřanské školy o Emilovi a Daně Zátopkových vědí z knih, filmů, reportáží aj. takřka vše. Štěpán by pak mluvil celý večer, když je studnicí vědomostí, ale i zážitků. Ale po něm už byl část na kulturní i sportovní „předváděčky“ přítomných žáků…

A jak se líbilo v Senátu dětem a učitelům dobřanské školy? To se určitě dovíme z jejich připravované reportáže, kterou pak rádi nasdílíme na našem FB. První reakce, které jsme zaznamenali, jsou rozhodně pozitivní, a to je dobře :-)

Z úterní vernisáže mám fakt výborný pocit, těší mě, jak početnou výpravu Dobřanští do Prahy přivezli, překvapil mě pan ředitel Grulich, který (snad po dvaceti letech) skvěle zahrál nám i žákům na trumpetu J Líbila se i komentovaná prohlídka Senátu - a já musím pochválit ukázněné („reprezentativní“) chování dětí během celého pobytu v Praze. To ostatně ocenila i paní Lucie Laštůvková z Kanceláře Senátu PČR, která měla po celou dobu výpravu na starosti – a já znovu moc a moc děkuji jí…! :-)

S učiteli i dětmi z dobřanské „zvláštní“ školy se určitě nevidím naposledy. Letošní rok je pro školu klíčový, protože kapacita školy již nestačí, a tak se rozhodli přistavit „o štok výš“. Držíme jim (nejen :-) ) palce = ať jim vše vychází – a já jsem jim i nadále (i „senátorsky“) k dispozici.

 

Fotografie v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/748-zs-trivium-dobrany-v-senatu

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU