Katedra sociální patologie a sociologie v Senátu na projednávání zákona o ochraně zdraví

vydáno 22.01.2017 10:25 | autor: Miroslav Hofmann

  Ve čtvrtek 19.1.2017 navštívili studenti a vyučující Katedry sociální patologie a sociologie prostory horní komory parlamentu ČR - Senátu ČR. Učinili tak na základě pozvání senátora JUDr. Miroslava Antla, který je dlouholetým vyučujícím KSPSoc, kde přednáší pro studenty Sociální patologie a prevence trestní právo. Studenti měli příležitost v přímém přenosu sledovat projednávání zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, viděli jak probíhá legislativní proces, jaké připomínky zaznívají k tématu a jak probíhá věcná argumentace. Po historické prohlídce a příležitosti sledovat projednávání zákona, přijal dr. Antl delegaci z Univerzity Hradec Králové v Zeleném salonku Kolowratského paláce, kde mimo jiné československá vláda v roce 1938 přebírala Mnichovskou dohodu. Zde proběhla přednáška týkající se legislativního procesu, novinek v trestním právu včetně změn v oblasti vězeňství, diskuse nad možností legálního držení zbraně a bezpečnostní situací v ČR a EU.

  Navečer v závěrečném balíčku ministra spravedlnosti byly schváleny dvě novely trestního zákoníku, novela insolvenčního zákona, novela zákona o obětech trestných činů, novela zákona o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních a návrh zákona o použití peněžních prostředků z majetkových trestních sankcí uložených v trestním řízení. Ve všech pěti případech bych zpravodajem JUDr. Antl.

  V závěru exkurze do legaislativního procesu navštívili studenti Národní knihovnu v Praze, kde měli možnost studovat další dokumenty vztahující se k oboru. 

Děkujeme tímto JUDr. Miroslavu Antlovi za příležitost uskutečnit exkurzi studentů prvního ročníku právě do historických prostor Senátu PČR.

PhDr. Václav Bělík, Ph.D.

Vedoucí Katedry sociální patologie a sociologie PdF UHK

 

A jak hodnotí návštěvu Miroslav Antl?

Návštěvy milých kolegů z Katedry sociální patologie a sociologie PdF UHK jsou vždy příjemné a obohacující - a tak tomu bylo i ve čtvrtek, kdy jsme v Senátu Parlamentu ČR už druhý den poslouchali mnohdy únavné řeči svých kolegů senátorů. Naši studenti a učitelé byli "občerstvující" a "psychicky asanační" pro mne a mého kolegu senátora MUDr. Radka Sušila. Děkujeme za návštěvu, podporu a přínosné setkání - a těším/e se na další...! 

Fotografie z návštěvy v naší fotogalerii

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/560-katedra-socialni-patologie-a-sociologie-v-senatu-na-projednavani-zakona-o-ochrane-zdravi

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU