Den bezpečnějšího internetu 2013 – tisková konference NCBI

vydáno 10.02.2013 14:50 | autor: Miroslav Hofmann

V rámci Dne bezpečnějšího internetu, který proběhl v úterý 5. února 2013, uspořádalo Národní centrum bezpečnějšího internetu (= NCBI) ve spolupráci se svými partnery tiskovou konferenci. Jejím obsahem bylo především představení aktivit, které NCBI v rámci Dne bezpečnějšího internetu připravilo. Je třeba zdůraznit, že jde o den bezpečnějšího internetu – a nikoliv bezpečného internetu, když o úplnou bezpečnost dětí na internetu stále bojujeme.  

Součástí tiskové konference bylo i představení nové knihy z dílny nakladatelství Computer Press, autorů Lenky Eckertové a Dana Dočekala, „Bezpečnost dětí na internetu – rádce zodpovědného rodiče". K příležitosti uvedení knihy vystoupil na konferenci senátor Miroslav Antl, předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR, který mimo jiné k této knize napsal odbornou recenzi a do přílohy vybral skutkové podstaty související s nebezpečným internetem. Kniha je svého druhu ojedinělým počinem, komplexností svého pojetí problematiky online bezpečnosti je svého druhu první publikací na českém trhu. 

Senátor Miroslav Antl v rámci svého vystoupení mj. zdůraznil intenzivní spolupráci „svého“ senátního ústavně-právního výboru, který spolu s ním přebírá záštity a spoluorganizuje konference a semináře NBCI v Jednacím sálu Senátu Parlamentu ČR, v kanceláři předsedy ÚPV se každoročně losují výherci dětské soutěže NCBI – a senátor Miroslav Antl je čestným předsedou Poradního výboru NCBI, který pravidelně svolává do Zeleného salonku Kolovratského paláce Senátu PČR.

Ostatně v Zeleném salonku Senátu PČR se uskuteční dne 26. února 2013 od 15.ti hodin křest výše zmíněné knihy „Bezpečnost dětí na internetu – rádce zodpovědného rodiče"… 

 

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU