Karvinští gymnazisté opět v Senátu

vydáno 26.11.2019 15:32 | autor: Miroslav Antl

Minulé úterý jsme v Senátu PČR s výborným výborovým kolegou Radkem Sušilem pobesedovali s „jeho“ studenty Gymnázia v Karviné. Bylo to příjemné setkání. Zítra nás čeká mezinárodní konference ke stavu české justice pod názvem: Efektivita a kvalita českého soudnictví, kterou spolupořádám coby předseda ÚPV s předsedou NS Pavlem Šámalem, ve středu další schůze „mého“ Ústavně-právního výboru – a ve čtvrtek další mezinárodní konference s názvem: "Spravedlivý proces v mediální realitě", organizovaná Nejvyšším státním zástupcem a Evropských soudem pro lidská práva…

A Vy se určitě také nějak „zabavíte“ :-)

Tak hlavně úspěšně - ve zdraví a s nadhledem…!

Mirek Antl

 

Článek na FB senátora Radka Sušila:

Karvinští gymnazisté opět v Senátu

Jsem rád, že jsme měli i v tomto roce možnost přivítat naše studenty gymnázia Karviná, kteří opět v rámci předmaturitní přípravy navštívili Senát Parlamentu ČR.

Především jsem potěšen, že studenty přijal v prostorách Zeleného salonku Kolovratského paláce, také můj kolega senátor a předseda senátního ústavně - právního výboru JUDr. Miroslav Antl, který jim podal erudovaný výklad týkající se činnosti ÚPV Senátu PČR jehož jsem také členem. Poté jsme oba odpovídali studentům na četné dotazy a podněty, souvisejícími s naším působením v Senátu. V rámci konstruktivní diskuze jsme hovořili o mnohých aktuálních tématech, mimo jiné o právě probíhajících oslavách 30. výročí sametové revoluce. Věřím, že budeme mít i v dalších letech příležitost uvítat karvinské studenty.

Beseda proběhla v krásných prostorách Zeleného salonku:

Zelený salonek byl zřízen v rámci rekonstrukce Kolovratského paláce na počátku 20. let 20. století jako zasedací místnost pro potřeby ministerského předsedy a schůze ministerské rady. Nazván byl podle barvy interiéru.

Právě v Zeleném salonku se 30. září 1938 sešla vláda v čele s armádním generálem Janem Syrovým na svém mimořádném zasedání. Jediným předmětem jednání byla zpráva o Mnichovské dohodě. Československá vláda tehdy spolu s prezidentem Edvardem Benešem stála před klíčovým rozhodnutím, zda se dohodě velmocí bránit, či nikoli. Po zvážení všech okolností bylo nakonec rozhodnuto Mnichovský diktát přijmout.

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU