Konference „2013: Novinky v prevenci online kriminality“ upozornila na aktuální problémy

vydáno 18.05.2013 20:07 | autor: Miroslav Hofmann

 

Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR uspořádal ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI) tradiční jarní konferenci, která propojila odborníky z oblasti informačních a komunikačních technologií, státní i firemní sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží – zejména pedagogy, sociální pracovníky, knihovníky atd. Gestorem akce byl JUDr. Miroslav Antl, předseda ÚPV Senátu PČR.

K tématu legislativy a ochrany uživatelů promluvil mj. Mgr. František Korbel, Ph.D. (Ministerstvo spravedlnosti ČR) a plk. Mgr. Karel Kuchařík (Policie ČR), na technologii se pak více zaměřila Andrea Kropáčová (CZ.NIC, CSIRT.CZ). Probírána byla také sociální práce, nové trendy v sociálním inženýrství, zmíněny mezinárodní projekty NCBI - např. „SocialWeb – SocialWork“, vzdělávací program pro sociální pracovníky, nebo „eSafety Label“, podporující bezpečné užívání ICT ve školách atd.

Většina přednášejících doplnila své prezentace konkrétními příklady a případy z praxe, jelikož právě sdílení praktických zkušeností bylo účastníky minulých ročníků konference nejvíce oceňováno.

 

Tisková zpráva na stránkách www.saferinternet.cz 

http://www.saferinternet.cz/attachments/article/94/TZ%20Konference%20NCBI%20Senat2013_1.pdf

 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU