Dotazy z Parlamentních listů

vydáno 27.07.2017 08:55 | autor: Miroslav Hofmann

Parlamentní listy – otázky = odpovědi:

 

Dotaz:

Doolfy

petice

Dobrý den, sice jste mi zatím neodpověděl na můj poslední dotaz, ale přičítám to dovolené. A zeptám se, proč petici občanů projednává právě senát? Co (z)může? Proč se tím nezabývá spíš vláda? To by mi přišlo logičtější.

Odpověď:

Děkuji za pochopení, ale dovolenou jsem neměl, neb naše horní parlamentní komora má výborové a plenární schůze i o školních prázdninách – a budeme zasedat i v srpnu. Petice projednává ten orgán, na který se občané, respektive petenti, konkrétně obrátí, tedy obě komory Parlamentu ČR, ale i Úřad vlády ČR. Pokud se

občané obrátí na Senát PČR – a pod peticí je podepsáno více jak 10 000 občanů, jsme povinni se jí zabývat my. Po provedeném šetření věcně příslušného orgánu Senátu zařadí se její projednání na pořad nejbližší schůze Senátu. Postup při projednávání je upraven v § 142 a násl. Jednacího řádu Senátu. Senát by měl zaujmout k petici stanovisko a mj. schválit i doporučení ve vztahu k vládě, resp. konkrétnímu ministerstvu. Máte však pravdu v tom, že účinnější by bylo se obrátit přímo na českou vládu. To je však věcí petentů, komu petici adresují, resp. předají.

Předchozí dotaz

Chtěl bych vás jako příštího prezidenta

Neuvažujete kandidovat? 

Odpověď:

Moc děkuji za důvěru, ale tohle je varianta, o které jsem skutečně nikdy vážně neuvažoval. Kandidátů je více než dost, takže si snad lidé v rámci přímé volby vyberou toho správného, i když ho stejně pak budou kritizovat :-) Podívejte se například ne web: https://www.prezident21.cz/candidates, kde je uvedeno 558 kandidátů.

 

Dotaz:

Landys97

Zbraně

Dobrý den, jak budete hlasovat o ústavním právu vlastnit zbraň při splnění zákonných podmínek?

Odpověď:

Omlouvám se, ale zásadně se nevyjadřuji předem, jak budu hlasovat, zvláště když náš Ústavně-právní výbor ještě inkriminovanou ústavní novelu neprojednával. Svůj názor sdělím až v obecné rozpravě na naší výborové schůzi. Vzhledem k tomu, že Organizační výbor Senátu Parlamentu ČR projednání této věci odložil, lze předpokládat její zařazení do programu zřejmě až na podzim.

 

Dotaz:

charlii

kniha

Kdysi jste napsal knihy o gaunerech. Nemyslíte, že by to chtělo napsat další, kde byste se věnoval politickým gaunerům? Vím, že takové knihy vychází, vydal ji třeba i poslanec Komárek. Vy nic takového nemáte v plánu?

Odpověď:

Pan poslanec Martin Komárek (spisovatel, novinář, komentátor) je oproti mně profesionál. Já jsem spíše chtěl dopsat tu první knihu, když je určitě zajímavé sledovat, jak se vyvíjely tam popsané (a další) kriminální kauzy, ale vydavatel trval na tom, že tam právě musí být i část věnovaná „politickým gaunerům“. Samozřejmě je o čem psát, ale zatím jsem se k tomu neodhodlal, i když jsem něco takového slíbil již před lety, např. v rozhovoru pro MF DNES: http://www.miroslavantl.cz/rozhovory/21-mf-dnes-gauneru-je-v-politice-moc-rika-byvaly-zalobce-antl-raketa-voleb/. Tak uvidíme :-)

  

Dotaz:

Družice

Jste čestný muž

Někdy se ale stává a v politice obzvlášť, že se mění pravidla i v průběhu hry. Nemyslíte, že je nová středolevicová strana to, co by všem prospělo? členy byste pak mohl být vy nebo pan Koskuba, kterého z kandidátky vyštípali. Víte, abyste se nedivil až to samé učiní i s vámi bez ohledu na to, že jste úspěšný (nebo spíš právě proto). nemyslíte, že strana jedná v poslední době dost nelogicky? Vám samozřejmě přeji hodně zdaru. Družinová

Odpověď:

Děkuji Vám, vážená paní Družinová. Na svém názoru trvám, i přes Vaši argumentaci, když ostatně ani nevím, zda budu chtít ještě kandidovat (a zda to bude právě za ČSSD). Na to mám ještě tři roky. A pokud jde o pana poslance prim. MUDr. Jiřího Koskubu, ten vystoupil z ČSSD, ale jejich poslanecký klub přece neopustil. Také Vám přeji úspěšné a zdravé (tý)dny!

 

 

KOMENTÁŘE

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy


Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU