Home Náměty občanů Nebezpečný přílepek v zákoně - Větrné elektrárny nebudou muset procházet EIA

Nebezpečný přílepek v zákoně - Větrné elektrárny nebudou muset procházet EIA PDF Tisk Email
Úterý, 05 Květen 2009 10:01

Senátor Miroslav Antl na základě upozornění Společnosti pro zachování kulturní krajiny obcí Podorlicka o.s. nebude hlasovat pro novelu zákona, kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 771/, který se nachází v prvním čtení v PS PČR.  
Do této novely zákona (taktéž „novela EIA“) vložili její autoři poslanci Libor Ambrozek (KDU-ČSL), Vladimír Dlouhý (ODS) a Robin Böhnisch (ČSSD) přílepek v bodě 5., podle něhož by měly být posuzovány jen větrné parky od 4 a více větrníků bez ohledu na výšku a výkon. Podle současného platného zákona se posuzuje každá větrná elektrárna vyšší 35m a výkonem 500kW.
„Nejsem odborník na životní prostředí, ale svým voličům jsem slíbil, že vždy budu používat zdravý rozum a chránit jejich zájmy. Nevidím jediný důvod, aby byl tento přílepek v novele. Nechci vidět, aby v našich Orlických horách a jiných krásných místech naší země vyrostly bez jakékoliv kontroly desítky větrných elektráren, které budou znamenat devastaci krajiny, přírody včetně majetku občanů a obcí,“ řekl senátor Miroslav Antl.
Dále připomněl, že se nenechá vydírat, tím že České republice hrozí sankce za to, že vláda nebyla za poslední dva roky schopná prosadit transformaci evropské legislativy k EIA. Jedná se o zneužití situace a vložení přílepku do zákona v situaci, kdy je nutné jeho rychlé přijmutí.

Foto: Werner Klenot, Krušné hory



Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Anketa

Kterou problematiku regionu považujete za nejdůležitější ?
 

Audio a videogalerie

Senátor Antl daroval stovky míčů mladým sportovcům
Rating:
Views:758
Category:Senator
Date:15-11-2011

Náhodné fotografie

castolovice...
castolovice vystava 10

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Julie Wimmer Design - Interior Design, Decorating, Architecture Návrhy a realizace luxusních interiérů