Zemřela basketbalová legenda – IVO MRÁZEK

vydáno 06.04.2019 16:26 | autor: Miroslav Antl

Ve věku 93 let zemřel včera basketbalový mistr Evropy Ivo Mrázek. Byl posledním žijícím hráčem basketbalové reprezentace, která v roce 1946 na evropském šampionátu v Ženevě vybojovala vůbec první zlatou medaili pro Československo v kolektivních sportech v historii! Zlatá medaile ze Ženevy zůstává největším úspěchem v historii českého basketbalu a právě Ivo Mrázek ve finálovém utkání proti favorizované Itálii vstřelil několik sekund před koncem vítězný koš na 34:32. Ivo Mrázek byl dále v roce 1951 vyhlášen nejlepším hráčem a střelcem evropského šampionátu ve Francii, hrál na dvou olympijských turnajích (v Londýně 1948 a v Helsinkách 1952), byl i úspěšným trenérem extraligové Zbrojovky Brno a československé reprezentace atd.

Jak už víte z mého FB i webu, 22. října loňského roku jsem v zaplněné Smetanově síni Obecního domu v Praze po předpremiéře filmu Zlatý podraz předal Ivo Mrázkovi stříbrnou pamětní medaili Senátu Parlamentu ČR (http://www.miroslavantl.cz/senat/897-sedma-stribrna-medaile-v-zivote-ivo-mrazka/)

Ivo Mrázek nepochybně patřil mezi nejvýznamnější osobnosti české sportovní historie – a právem by mu slušela i Síň slávy FIBA. Pro nás „baskeťáky“ zůstane skvělý Ivo Mrázek velkým vzorem.

ČEST JEHO PAMÁTCE…!

Vy mějte pohodový a bezpečný víkend – bez smutných zpráv! :-)

Mirek Antl

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém zasedání 17. června 2019 o plánované fúzi krajských nemocnic nerozhodlo více... ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU