OLYMPIONIK KAREL ENGEL SPISOVATELEM

vydáno 19.12.2018 17:29 | autor: Miroslav Antl

V úterý 11. prosince jsme společně s Danou Zátopkovou, Zdeňkem Srstkou a s předsedou ČOV Jirkou Kejvalem pokřtili knihu našemu životnímu kamarádovi zápasníku a kaskadérovi KARLU ENGELOVI. Jeho kniha JAK ŠEL ČAS, plná jeho autentických sportovních i filmových vzpomínek, je zatím k dostání pouze v novém vydavatelství: www.ggview.cz. Karel je bývalým zápasníkem „volnostylařem“ a špičkovým filmovým kaskadérem, který hrál ve více jak 450 filmech. Křtu jeho knihy se zúčastnilo přes dvě stě pozvaných lidí, mezi desítkami olympioniků dokonce 33 olympijských medailistů!

A co znamená Karel Engel pro mne? To jsem napsal do jeho knihy (viz 1. můj komentář pod článkem). Pokud se Vám „to“ nechce číst, tak aspoň „anotace“:

Karel je čestný a spravedlivý Člověk - a pro mne velice blízký, obětavý a nezištný kamarád - s obdivuhodným přehledem i nadhledem. Je duší Českého klubu olympioniků – a jeho kniha je plná jeho poutavých příběhů o (dalších) velikánech. Určitě ji doporučuji k přečtení…!

A za nás za všechny ještě aktuálně dodávám: Karle, jsme s Tebou – a Ty vyhraj i tenhle svůj zápas…! MÁME TĚ RÁDI!

Mirek Antl

 

Titulní fotokoláž:

Vlevo nahoře:

- křestní obřad, zleva: dcera KE a hlavní organizátorka Kateřina Vyskočil Engelová, předseda ČOV Jirka Kejval, Dana Zátopková a Zdeněk Srstka.

Vpravo nahoře:

- fotografie se spisovatelem Karlem :-)

Dole:

- byl čas i na povídání s Danou Zátopkovou. S Danou je vždycky spousta legrace – tady mi například tvrdí, že od 96. roku to s ní "jde s kopce" :-)

- kongresový sál Masarykovy koleje v Praze 6 zaplnili Karlovi slavní kamarádi.

- a ještě jednou křestní obřad, tentokrát i se skvělým moderátorem Štěpánem Škorpilem.

 

Více fotografií v naší fotogalerii:

http://www.miroslavantl.cz/fotogalerie/790-na-krtu-knihy-karla-engela

 

Karel Engel

Český zápasník a přední filmový kaskadér. Věnoval se zápasu ve volném stylu a sedmkrát získal titul mistra Československa v polotěžké váze, v roce 1972 se také zúčastnil olympijských her v Mnichově. Je místopředsedou Českého klubu olympioniků.

Hrál ve více jak 450 filmech, například ve filmech Limonádový Joe aneb Koňská oper, Rozmarné léto, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Princ Bajaja, Šest medvědů s Cibulkou, Noc na Karlštejně, Kulový blesk, Balada pro banditu, Lásky mezi kapkami deště, Arabela, Pozor, vizita! a mnoha dalších…

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

ZÁSADNÍ ZPRÁVA PRO OBČANY RYCHNOVSKA: NAŠE NEMOCNICE je zřejmě V OHROŽENÍ…! více... BEZPEČNOST + ZDRAVOTNICTVÍ NA RYCHNOVSKU = VÝBORNÉ ZPRÁVY :-) více... „BOSSING“ V RYCHNOVSKÉ NEMOCNICI…?! více... DĚTSKÁ PÉČE V NAŠÍ NEMOCNICI ZŮSTANE ZACHOVÁNA… více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Dotaz Parlamentních listů na téma program německé CSU proti imigrantům více... Dotaz PL na téma stejná výše dávek pro uprchlíky v rámci EU? více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU