Pracovní posudky senátora z regionu, Univerzity Hradec Králové a Senátu

vydáno 07.10.2020 05:35 | autor: Miroslav Antl

Ing. JAN SKOŘEPA

starosta Města Rychnov nad Kněžnou

Vedení města Rychnov nad Kněžnou dlouhodobě spolupracuje při řešení nejrůznějších problémů se současným senátorem JUDr. Miroslavem Antlem. Namátkou zmíním senátorskou pomoc při zajištění dotace pro výstavbu Domova pro seniory, hledání možností v oblasti provozu a investic Nemocnice Rychnov nad Kněžnou a v neposlední řadě pak řešení bezpečnostní situace při prudkém nárůstu výroby i počtu zaměstnanců v průmyslové zóně Solnice – Kvasiny.

Rád bych jmenovanému ještě jednou poděkoval za pomoc Městu Rychnov nad Kněžnou a jeho občanům a chtěl bych říci, že JUDr. Miroslav Antl je pro další období v Senátu dobrou volbou.

 

Jak to vidím já:

Ze starostů jsem s Janem Skořepou v kontaktu nejčastěji, jeho hodnocení si moc vážím. Není určitě typem „střihače pásek“, ale ekonomem, který dokázal vyvést město Rychnov ze složité finanční situace a 137,8 miliónový dluh v roce 2010 se za jeho působení ztenčil na současných 34,025 miliónů. 

 

doc. PhDr. MgA. FRANTIŠEK VANÍČEK, Ph.D.

děkan Pedagogické fakulty Univerzita Hradec Králové

Rád bych vyjádřil svoji velikou podporu do nových senátních voleb JUDr. Miroslavu Antlovi. Je to vynikající senátor, odborník, ale především - skvělý člověk!
Obdivuji jeho vitalitu, jak se účastní neskutečného množství akcí po regionu, doslova žije svým volebním obvodem, pracuje pro voliče, občany svého volebního obvodu, regionu, který má velice rád. To je z jeho činnosti a jednání velice zřejmé. Je politikem s lidským srdcem! Rozdal by se pro ostatní. V jeho osobě má region a všichni voliči v Senátu PČR velkou oporu. Myslím si, že by bylo více než vhodné, aby byl JUDr. Miroslav Antl dál senátorem za tento překrásný volební obvod.

JUDr. Miroslava Antla znám ovšem také jako vysokoškolského pedagoga, s částečným úvazkem vyučuje právo na naší Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a je skvělým pedagogem. Mají ho velice rádi jak studenti, tak kolegové. I toto jistě potvrzuje opravdovost jeho politického jednání a skutků. JUDr. Miroslav Antl prostě takový je. Navíc se velice angažoval a angažuje v procesu zlepšení kvality vysokoškolské přípravy učitelů, podpory fakult vzdělávajících učitele. Jeho přínos v této oblasti je rovněž veliký.

A na závěr bych rád vyzdvihl Miroslava Antla jako skvělého člověka. Vždy je připraven pomoci, vždy podpoří, povzbudí.

JUDr. Miroslav Antl je do senátních voleb pro mne jedinou správnou volbou!!!

 

Jak to vidím já:

Na Univerzitě v Hradci Králové přednáším již takřka 30 let trestní právo. Mými žáky byli policejní ředitelé (včetně těch nejvyšších), celníci, hasiči, zdravotníci, pracovnice neziskovek, zkrátka tisíce studentů, kteří se výborně uplatnili v praxi. František Vaníček výrazně posunul naši Pedagogickou fakultu a není divu, že vloni byl opět jednomyslně zvolen děkanem. Zaslouženě, neb je (po všech stránkách) historicky nejlepší…!


Ing. PETR VÍCHA,

předseda Senátorského klubu ČSSD a starosta Bohumína

Považuji za velkou školu života, že jsem měl možnost mít v klubu senátora Antla. Jeho životní zkušenosti zejména v roli státního zástupce, touha po spravedlnosti a naprostá důvěra ostatních senátorů při jeho vedení Ústavně právního výboru - to bylo velmi poučné a pro všechny kolegy velmi důležité při rozhodování o jednotlivých zákonech. Jen málokdo dokáže tak silně a pozitivně ovlivnit ostatní při schvalování zákonů. Všichni mu věříme…

Bylo by laciné říci, že jeho slovo je zákon, ale je to tak. Napříč stranami, bez ohledu na politickou příslušnost - všichni jej odborně uznáváme. Pevně věřím, že opět získá důvěru občanů a bude nám oporou při schvalování dalších zákonů.

 

Jak to vidím já?

V politice jsem zažil a zažívám stále řadu podrazů, ale jestli něco platí, tak je to slovo našeho předsedy Senátorského klubu ČSSD Petra Víchy. Jen kvůli němu jsem zůstal stále jeho členem.

 


 

 

KOMENTÁŘE

NEMOCNICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnovská nemocnice je řadu let mojí prioritou...! více... NA „COVIDÍ“ ŠPIČKU - SENÁTORSKOU MYČKU :-) více... HEJTMAN ŠTĚPÁN PODRAZIL „SVOU“ NEMOCNICI :-( více... Zobrazit další zprávy

PROBLEMATIKA IMIGRANTŮ

Migranti a sociální dávky více... Dotaz PL k teroristickému útoku v Berlíně více... Zobrazit další zprávy

Audiozáznam pořadu Stanislava Motla s hostem Miroslavem Antlem ke stažení [ZDE]

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU